Prva prvenstvena proljetna pobjeda Bune

I ŽNL istok , 20. kolo

Nogometaši Bune u dosadašnjem proljetnom dijelu prvenstva odigrali su tri neriješene i jednu izgubljenu utakmicu. Utakmica kontra Brcka konačno je rezultirala pobjedom. Napokon su breški dečki uspjeli “slomiti” uporne, ali i kvalitetom slabije igrače Brcka.
Sa dva pogotka iz prvog dijela kada je iz bijele točke bio precizan Ivan Rak u 23. , te u 41. minuti golom Marka Kovačića igrači Bune usmjerili su utakmicu do prve proljetne pobjede.
Buna je je u nastavku bila superiornija te je svoju prednost potvrdila trećim golom gdje se u strijelce upisao njihov najbolji pojedinac kapetan Rober Huđber. U istom ritmu za uvjerljivu pobjedu pobrinuo se bunski trener i u ovoj utakmici igrač Danijel Škojc. Prvo je na ubačaj Kovačića odlično pogodio u mrežu protivnika glavom, sedam minuta kasnije završio je golijadu petim golom svoje momčadi. Visoko vodstvo uspavalo je igrače Bune, počasni gol Brcka nakon kornera preko Matije Gredelja i nervoza na obje strane rezultirala je isključenjem Jurice Ruklića do kraja utakmice.

BUNA – BRCKO 5:1

MRACLIN. Igralište Stara graba. Gledatelja 50.
Sudac: Jakopic (Sv. Ivan Zelina). Pomoćnici: Kamenarić i Cvetnić.

STRIJELCI: 1:0 – I. Rak (23-11 m), 2:0 – Kovačić (41), 3:0 – Huđber (54), 4:0 – Škojc (57), 5:0 – Škojc (64), 5:1 – Gredelj (73).

BUNA: F. Rak, Kovačić, Mrkonjić, M. Rak, Ruklić, I. Rak, Mikulin (od 46. Rovišan), Huđber, K. Lučan, Šebek, Škojc (od 83. R. Lučan). TRENER: Danijel Škojc.

BRCKO: Do. Solarić, Skorin, Blažević, Cindrić, Dominić, Grgošić, Gredelj, Svaguša, Mušanović, Barišić (od 58. Vešligaj), Krapec (od 46. Da. Solarić). TRENER: Tomislav Grgošić.

CRVENI KARTON: Jurica Ruklić (83).