Rapsodija Obrežana kontra Samobora

Javio se sportski direktor Dinama iz Odranskog Obreža Darko Janječić i opisao prvenstvenu utakmicu 24. kola 4. HNL središte Zagreb protiv Samobora. “Svi uvjeti za kvalitetnu utakmicu postojali su prije utakmice, lijepo vrijeme , dobro popunjena tribina i sjajno pripremljen teren za igru“. Domaći trener Stjepan Bašić, rođeni Samoborac (bivši igrač i trener Samobora) nije imao ni malo popusta prema svojim Samoborcima. Sjajno je pripremio momčad za ovu utakmicu, a da su igrači Dinama sproveli njegove zamisli na terenu govori konačan rezultat utakmice. No krenimo redom, od prvog sučevog zvižduka postojala je samo jedna momčad na terenu, domaći su krenuli silovito i vršili konstantan pritisak na gostujuću obranu i već u 6. minuti griješi gostujući golman, što koristi Cimeša i sjajno lobom zabija za 1:0. Nakon toga redali su se šanse domaćina, ali se rezultat nije mijenjao do 39. minute kada nakon sjajnog prodora Grdenića, zabija Brajko za 2:0 što je i rezultat prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme sjajno fizički pripremljeni Obrežani nastavljaju u istom ritmu i već u 58. minuti nakon sjajne lopte Grgića, Grdenić izbija sam pred golmana gostiju i rutinirano zabija za 3:0. Cimeša svojim drugim golom povisuje na 4:0, a nakon vrhunske lopte Stojića i Brajko zabija svoj drugi gol i već je na semaforu u Obrežu bilo 5:0. I onda se dogodila 73. minuta i najljepša akcija na utakmici kada mladi i talentirani Delač prolazi kao brzi vlak po desnoj strani daje sjajnu povratnu loptu za 16- godišnjeg, još kadeta Ivana Fabijanca koji je odlično prima i zakucava u mrežu gostiju za konačnih 6:0. Fabijanec tako zabija svoj prvijenac za seniore Dinama.” Na kraju i više nego zaslužena pobjeda Dinama, koji je prezentirao najbolju igru proljetnog dijela prvenstva”- viđenje je Darka Janječića.

DINAMO (OO) – SAMOBOR 6:0 (2:0)

Odranski Obrež SRC Krčevine. Gledatelja 120 Sudac : Martin Komorski ( Martinec Orehovečki) 7,5 Pomoćnici : Gučanac i Vitković (oba Sisak)

STRIJELCI : 1:0 Cimeša (6) 2:0 Brajko (39) 3:0 Grdenić (58) 4:0 Cimeša (65) 5:0 Brajko (69) 6:0 Fabijanec (73)

DINAMO (OO) : Sučić – ( od 76. Turčić -) , Šoštarec 8, Šikić 7,5 (od 59. Janječić 7,5), Grgić 7,5 (od 69. Delač 7,5), Brajko 8,5, Savičić 7,5, Stojić 8, Lekić 7,5, Cimeša 8,5 (od 73. Fabijanec 7,5), Grdenić 8, Batinić 7,5. TRENER : Stjepan Bašić 8

SAMOBOR: Braje 5, Čerkez 5 (od 38. Biščan 5), Maruna 5 (od 63. Regović 5), Horvat 5, Severec 5, Kotoraš 5, Puškarić 5,5, Ibrahimović 5, Kostanjski 5, Brujić 5,5, Šarić 5 (od 62. Petruša 5) TRENER : Zoran Vukelić 5

IGRAČ UTAKMICE : Marko Cimeša – Dinamo (OO)