Vatrogasac ‘ugasio’ Mladost u Obrezini

28.04.2019. Obrezina. Prva županijska nogometna liga – skupina Istok, 23. kolo: NK Mladost – NK Vatrogasac (K). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vatrogasac je opravdao svoje bolje mjesto na ljestvici i bez većeg napora svladao Mladost i tako zabilježio 12 pobjedu u prvenstvu. Gosti su već u uvodnoj fazi susreta došli u vodstvo nakon velike pogreške vratara Tomića, koji je u zakašnjelom istrčavanju promašio i loptu i Krasnića. Napadač ga je lagano zaobišao i mirno iskosa plasirao loptu u prazna vrata za 0:1. Do kraja prvog poluvremena momčad gostiju imala je dvije velike prigode (Novak, Krasnić) za povećanje prednosti, a domaći su teško povezivali svoje redove i nisu ozbiljno zaprijetili suparničkom vrataru.

Veći dio drugog poluvremena igra se odvijala na polovici momčadi iz Kobilića, domaći su pokušali izjednačiti, ali u izglednim situacijama nisu bili dovoljno pribrani u zoni udarca. Najozbiljniji pokušaji bili su udarci Crepulje iz trka s 20m u 55. minuti (parada Caputa) i Kuhara, koji je s 25m zamalo promašio vrata. Na suprotnoj strani šanse nisu realizirali Ivkić i Novak. Konačna odluka o pobjedniku pala je u 80. minuti. U naletu Vatrogasca došlo je do sudara glavama Novaka i Jelića, sudac nije prekinuo igru i u produžetku akcije Matanović je neometan pogodio vratnicu od koje se lopta u mrežu za 0:2. Ozlijeđenim igračima (oba su zamijenjena) pomoć su pružili treneri i službeni predstavnici klubova, jer je utakmica odigrana bez službenog liječnika odnosno fizioterapeuta!?

Vatrogasac sada zauzima 4. mjesto na tablici s 44 boda (23 12 8 3 45:28 44), a Mladost ostaje s 31 bodom na 9. mjestu (23 10 1 12 38:44 31).

Prva županijska nogometna liga – skupina Istok, 23. kolo

NK Mladost – NK Vatrogasac (Kobilić) 0:2 (0:1)

Obrezina. Igralište: ŠRC Mladost. Gledatelja 100. Nedjelja, 28.04.2019., 17 sati. Sudac: Ivan Marinčević (Mičevec). Pomoćnici: Dario Mužar i Ivica Malkoč (oba Velika Gorica). Strijelci: 0:1 – Krasnić (12), 0:2 – Matanović (80).

MLADOST: Tomić, Martinić, Jelić (od 81. Benšak), Perić, M. Tadić (cap.), Sabljak, J. Tadić (od 86. Pejak), Crepulja, Periša, Šorša, Kuhar. Trener: Stiven Žitnik.

VATROGASAC: Caput, Čumpek, Čavar, Muhić, Kontić (cap.), Novak (od 81. Fabečić), Matanović (od 87. Šimek), Klarić, Grilec (od 88. Kovačić), Vuković (od 46. Ivkić), Krasnić (od 69. Sambol). Trener: Nino Matković.