Jelačić pobijedio i sustigao Turopoljac

Naftaš iz Ivanića je remijem 3:3 i porazom Turopoljca u utorak 30. travnja u Vukovini povećao prednost na osam bodova i zacementirao tron. Jelačić je pak pobjedom bodovima sustigao Kučane u borbi za drugu poziciju. Susjedski okršaj nije oduševio kvalitetom solidno popunjeno gledalište, jest dramatikom.

U prvih 45 minuta Turopoljac je bio bolji. Raspoloženi Šejić je u 9. minuti opasno pucao, tik uz vratnicu izvana. Isti igrač je duplim proigravanjima pripremio dobru prigodu Milatoviću koji se nije proslavio u pokušaju realizacije. Na drugoj strani Relota je slabašno pokušao glavom (21. minuta), Cvek Šekuljica pucao je nogom u vratara a Matejčić iz teške pozicije previsoko (37). I onda u 43. minuti opet Šejić majstorski gađa Vjeku Lučića koji od prve plasira i pogađa suprotni kut za 0:1.

U nastavku, trener Mioković pogađa uvođenjem Godinića, Nikića i Fabrizia Hrkovca te pretumbacijama unutar momčadi jer Jelačić se u kontinuitetu dizao. Josip Miletić je u 63. minuti žestoko pogodio vratnicu a sudac Tino Krečak je u 77. minuti pokazao na kazneni udarac na užas Kučana. Sigurno je zabio Zlatko Relota i započela je drama. Jedni i drugi zaigrali su otvoreno na pobjedu. U 79. minuti Šastok je za Turopoljac iz zicera opalio preko vrata a minutu kasnije Paradžik malo niže ali u gredu. Kazna je odmah sigla kada je dubinski uposlen Miletić vrhom kopačke gurnuo loptu ispod Zagorca u mrežu za veliko slavlje Jelačića i pjesmu “..mi se samo zaj..mo”.

JELAČIĆ-TUROPOLJAC 2-1

VUKOVINA Igralište Jelačića. Gledatelja 170. Sudac: T. Krečak 6. Pomoćnici: Vitez i Mužar (svi iz Velike Gorice).

STRIJELCI: 0:1-Lučić (43), 1:1-Relota (77-11m), 2:1-Miletić (88).

JELAČIĆ (4-2-3-1): Sakač 6-Herek 5,5 (od 46.Godinić 6,5), Ivanjko 6, Radoš 7, Prizmić 6,5-Cvek Šekuljica 6, Ezgeta 6-Miletić 7,5 (od 90. Limić-), Relota 6,5, Smok 5,5 (od 67. Hrkovac 6,5)-Matejčić 6 (od 61. Nikić 7).

TRENER: Siniša Mioković 7

TUROPOLJAC (4-4-2): I. Zagorac 6-Balenović 6 (od 79. Vukadin-), Bušić 6, Paradžik 6, Kapović 6,5-Hrženjak 6, Đuksi 6, Šestok 6,5, Šejić 7-Lučić 7, Milatović 6,5.

TRENER: Vlado Horvat 6,5

IGRAČ UTAKMICE: Josip Miletić