FOTO Kurilovec pobjedom nastavio proljetnu super formu

30.04.2019. Velika Gorica, SRC Udarnik. 3.HNL Zapad – 28. kolo: NK Kurilovec – NK Jadran (Poreč). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kurilovec je opravdao ulogu favorita i glatko dobio susret protiv momčadi gostiju iz Poreča. Domaćin je u 5. minuti imao sreće da je promašeni izlet vratara Deme ostao nekažnjen, jer je Trešnjić promašio prazna vrata. Nakon toga domaći su nametnuli svoju igru, ‘tika-taku na kurilovečki način’, kontrolirali su loptu i teren te u 20. minuti došli u vodstvo. Banović je na dubinsku loptu pobjegao sporoj obrani i pogodio donji kut. Minutu prije toga Matoš je propustio realizirati čistu šansu. Humeljak je u 23. minuti iskoristio pogrešku obrane, neometan je pogodio vratnicu, a odbijanac je prebacio preko vrata.

Nakon odmora Banović je u 50. minuti izborio loptu i iz povoljne situacije zamalo promašio vrata. Na suprotnoj strani Valenta u 53. nije pogodio prazna vrata, a Šegon je u 56. izvrtio stopera domaćih i pogodio vratara za udarac iz kuta. Minutu kasnije Spudić je povisio na 2:0 pogađajući mrežu iz blizine, sudac je prije toga mogao svirati prekršaj u korist Jadrana. Dilemu oko konačnog pobjednika razriješio je Spudić svojim drugim pogotkom kada je nakon solo akcije prizemnom loptom pogodio donji kut za 3:0. Gosti su smanjili na 3:1 pogotkom Valente iz kaznenog udarca, dosuđenog zbog igranja rukom Čunčića.

Kurilovec je ovom pobjedom zaokružio dvomjesečnu super seriju u kojoj je zabilježio 6 pobjeda (4:1, 4:1, 4:0, 3:0, 3:1, 3:1) i 3 neodlučena rezultata (1:1, 1:1, 0:0)!! Momčad trenera Perice Vidaka zadnji put je poražena protiv HAŠK-a u Zagrebu, 02. ožujka 2019. godine!

Treća HNL Zapad – 28. kolo

NK Kurilovec – NK Jadran (Poreč) 3:1 (1:0)

Velika Gorica. Igralište: SRC Udarnik. Gledatelja 150. Utorak, 30.04.2019., 17 sati. Sudac: Matija Jokić (Zagreb) 6. Pomoćnici: Krunoslav Blažeković (Sisak) i Antonio Jušić (Kutina). Delegat: Zvonko Sobol (Rijeka). Strijelci: 1:0 – Banović (20), 2:0 – Spudić (57), 3:0 – Spudić (75), 3:1 – Valenta (83-11m).

KURILOVEC: Demo, Mandura, Čurek, Čunčić, Rajić, Povoljnjak (od 77. Sedlaček), Humeljak (od 49. Kelava), Spudić, Šarić, Banović (od 71. Velić), Matoš. Trener: Perica Vidak.

JADRAN: Pavlić, Leko, Užila, Tomić (od 67. Ereiz), Trešnjić (od 46. Banić), Vlizlo, Šegon, Valenta, Radman (od 78. Tikas), Perković, Romić. Trener: Danijel Jumić.

Igrač utakmice: Juraj Spudić.