FOTO Posavec skromno počeo, ali pobjedonosno završio utakmicu

05.05.2019. Lekneno. Druga županijska nogometna liga – 20.kolo: NK Posavec (Orle) – NK Graničar (Tučenik). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmicu između, do ovog kola, četveroplasiranog Posavca i petoplasiranog Graničara u prvih dvadeset minuta karakterizirala je nadmoćnija igra gostiju iz Tučenika i dvije propuštene šanse. Gosti su došli u vodstvo u 21. minuti prekrasnim pogotkom Alena Malčića, koji je iz punog trka s ruba kaznenog prostora loptu zabio u rašlje.

Nakon toga momčad domaćina je počela igrati otvorenije, napade su usmjerili preko bokova i vrata gostiju su bila pod stalnim pritiskom. Izjednačenje je stiglo u 35. minuti iz slobodnog udarca kada je Zvonar uputio loptu pored živog zida, a nes(p)retni vratar je nije uspio zaustaviti. Vodstvo Posavcu donosi Danijel Dado Kučan čiji je projektil sa skoro 40 metara završio u desnim rašljama vratara Mužeka!! Bio je to europogodak mladića koji je poznatiji kao aktivni član KUD-a Čiče.

Dado Kučan je dan za pamćenje obilježio u drugom poluvremenu svojim drugim pogotkom i tako riješio dilemu oko konačnog pobjednika u derbiju kola. Posavcu (19 9 5 5 34:16 32) ova pobjeda puno znači, jer je zabilježena bez nekoliko standardnih prvotimaca. U slijedećem kolu klub iz Orla ide u goste Donjoj Zelini.

Druga ŽNL skupina Istok 2018./2019. – 20. kolo

NK Posavec (Orle) – NK Graničar (Tučenik) 3:1 (2:1)

Lekneno. Gledatelja 50. Nedjelja, 05.05.2019., 17 sati. Sudac: Tihomir Čunčić (Kuče). Pomoćnici: Tihomir Bratković i Dino Halilić (oba Velika Gorica). Strijelci: 0:1 – A. Malčić (21), 1:1 – Zvonar (35), 2:1 – Dan. Kučan (41), 3:1 – Dan. Kučan ().

POSAVEC: Starešinčić, Slivak, A. Breščaković (cap.), Grbač, Ma. Kučan, Zvonar, Dan. Kučan, De. Kučan, Lacković, Kapac, Dar. Kučan. Trener: Mario Črljenec.

GRANIČAR: Mužek, D. Malčić, Martinčević, Hmelina, A. Malčić, Herendić, Droždan, Lepčić, Šimatović, Lovreković, Žunić. Trener: Anthony Antun Pavlović.