Kurilovec u finalu Kupa NSZŽ-e boljim izvođenjem udaraca s 11 m

21.05.2019. Velika Gorica. Polufinale Kupa Nogometnog saveza Zagrebačke županije: NK Kurilovec – NK Dugo Selo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Momčad Kurilovca plasirala se u finale Kupa Nogometnog saveza Zagrebačke županije pobjedom protiv Dugog Sela boljim izvođenjem udaraca sa 11 m. U regularnom dijelu nakon 90 minuta igre rezultat je bio neodlučen 1:1.

Susret dva trećeligaša bolje su otvorili gosti i zarana došli u vodstvo u situaciji kada vratar domaćih nije najbolje reagirao. Momčad domaćina je uzvratila vrlo dobrom igrom, napadi su uglavnom išli preko bokova, Humeljak je nadirao s desna, a lijevu stranu  probijao je Šarić i oštrim ubačajima stavljao suparničku obranu na veliku kušnju. Izjednačenje je rezultiralo iz takvog ubačaja u 30. minuti kada je vratar ispustio loptu, a Humeljak je odbijanac iz neposredne blizine ubacio u mrežu. Domaći su do odmora bili bolji, ali do prednosti nisu došli.

Drugo poluvrijeme bilo je slično prvom, Kurilovec je imao više od igre, gosti su samo sporadično napadali. Prigodom dvije sporne situacije (55. i 62. minuta) u kaznenom prostoru Dugog Sela (oba puta se Sedlaček našao na travi) sudac se nije oglasio. U završnici Kurilovec je bio blizu drugog pogotka kada je Kelava pogodio vratnicu (vratar je prstima dotakao loptu za udarac iz kuta), a isti igrač je iz slobodnog udarca s 20 m pogodio gredu!

U izvođenju udaraca s 11m igrači obje momčadi su bili vrlo sigurni, promašio je samo peti izvođač gostiju Žabec, poslao je loptu visoko iznad grede. Kurilovec će u finalu Kupa igrati protiv prvoligaša HNK Gorice, koja je u drugom polufinalnom susretu pobijedila 5:1 u Vrbovcu istoimenog trećeligaša.

Polufinale Kupa Nogometnog saveza Zagrebačke županije

NK Kurilovec – NK Dugo Selo 1:1, 6:5 – 11m

Velika Gorica. Gradski stadion, teren s umjetnom travom. Gledatelja 70. Utorak, 21.05.2019. godine, 17:30 sati. Sudac: Tomislav Bionda (Zaprešić). Pomoćnici: Marko Gvozdanović (Jastrebarsko) i Ivan Batušić (Cvetković). Delegat: Nedjeljko Kozlovac (Jastrebarsko). Strijelci: 0:1 – Mikulić (2), 1:1 – Humeljak (30). Jedanaesterci: 2:1 – Čunčić, 2:2 – Filipović, 3:2 – Kelava, 3:3 – Frigan, 4:3 – Mandura, 4:4 – Ivančić, 5:4 – Matoš, 5:5 – Stjepanović, 6:5 – Roginić, Žabec – visoko preko vrata.

KURILOVEC: Demo, Čunčić (cap.), Rajić, Kelava, Povoljnjak (od 46. Mandura), Sedlaček (od 64. Roginić), Humeljak, Slunjski, Spudić, Šarić, Matoš. Trener: Perica Vidak.

DUGO SELO: Bagarić, Perišić, Salatović, Filipović, Ivančić, Benković (cap.), Žabec, Mikulić, Pavlić (od 60. Dadić), Frigan, Stjepanović. Trener: Damir Biškup.