FOTO Lukavec očekivano u polufinalu Kupa NSVG-a

21.05.2019. Gradići. Polufinale Kupa Nogometnog saveza Velika Gorica: NK Gradići – NK Lukavec. Foto: Nikica Topić

Lukavec lider u JŽNL-i imao je u jučerašnjoj utakmici polufinala Kupa Nogometnog saveza Velika Gorica ulogu ‘laganog’ favorita, iako je igrao na terenu četveroligaša Gradića, koji u posljednje vrijeme ima određenih problema zbog oskudnog igračkog kadra (na klupi su imali samo jednog pričuvnog igrača). U prvom poluvremenu momčad gostiju se postavila onako kako igra u prvenstvu te u 15. minuti došla u vodstvo pogotkom Dominika Peršina.

Zanimljivo je da je vratar domaćih Petar Kovačić igrao kao vezni igrač (prvo poluvrijeme) odnosno kao istureni napadač u drugom poluvremenu. Bio je u dva-tri navrata u prigodi da poentira, a u 78. minuti njegov udarac zaustavila je greda.

Nakon odmora Gradići su igrali bolje i konkretnije, Lukavec je uspješno kontrolirao igru, a  Josip Mihanović pogodio je mrežu u 57. minuti i takousmjerio susret u korist gostujuće momčadi. Lukavec se pobjedom plasirao u polufinale Kupa NSVG-a. Polufinalni parovi su: HNK Gorica – NK Kurilovec i NK Polet (Buševec) – NK Lukavec, tko je domaćin u tim susretima još nije poznato.

Četvrtfinale Kupa Nogometnog saveza  Velika Gorica

NK Gradići – NK Lukavec 0:2 (0:1)

Gradići. Igralište Gradića. Gledatelja 70. Utorak, 21.05.2019., 17:30 sati. Sudac: Nikola Meić. Pomoćnici: Tino Krečak i Dario Mužar (svi Velika Gorica). Strijelci: 0:1 – D. Peršin (15),0:2 – Mihanović (57).

GRADIĆI: Kamenjašević, Krstanović, Milanović, Cindrić (cap.),Štefner, Pralas,Kovačić, Abazi, I. Hajduk (od 54. J.Rajić), Yame Loaw, Budimir. Trener: Goran Jelavić.

LUKAVEC: Luter, Habuš (od 62. A. Hajduk), V. Borković (od 46. Britvec), Grdenić (od 71. L. Hladni), Maslać, Mihanović, D.Peršin (od 46.Augustić), Skorin, Tuka, Gusak (od 46. L. Borković), Krpečanec. Trener: Slaven Batovanja-Gičev.