FOTO Goran Grdenić i Tünde Sabo pobjednici 27. Turopoljske trke

26.05.2019. Velika Gorica. 27. Turopoljska trka. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopoljska trka, njeno 27. izdanje, u organizaciji Maraton kluba Velika Gorica održana je danas po sunčanom i za trčanje neugodnom sparnom vremenu na gradskim ulicama Velike Gorice. Start utrke (i cilj) na platou ispred Pučkog otvorenog učilišta u 10:30 sati označio je pucanj iz turopoljskog topa. Glavna utrka u sklopu Turopoljske trke je polumaraton (21,098 km), a održane su još i utrka građana na 5.000 m, dječje utrke i utrke vatrogasaca.

U muškoj konkurenciji pobijedio je Goran Grdenić (1:15:09), Turopoljac u dresu AK Kvarner (Rijeka), ispred veterana, legendarnog Drage Paripovića (1:15:22, AK Žumberak) i Ante Živkovića (1:19:52, AK Dubrovnik). Kod žena pobijedila je Mađarica Tünde Szabo (1:20:25, u apsolutnoj konkurenciji 4. mjesto), ispred hrvatske reprezentativke Marije Vrajić (1:25:30, AK Maksimir, apsolutno 6. mjesto) i Tanje Samardžić (1:32:11, AU ‘Moslavina u pokretu’ Kutina, apsolutno 15. mjesto). Polumaraton je istrčalo sveukupno 88 natjecatelj(ic)a.

U popularnoj utrci građana, ‘Turopoljska petica’, u poretku je klasificirano sveukupno 101 natjecatelj. Kod muškaraca pobijedio je Domagoj Jakopović (AK Agram, 16:26) ispred Kristijana Rubinića (AK Jastreb, 16:35) i Tina Kaurića (Triatlon klub Velika Gorica, 17:00). Borna Čeran (AK Velika Gorica, 18:23) osvojio je 6. mjesto. U ženskoj konkurenciji pobijedila je Breda Škedelj (Slovenija, 18:44) ispred Tene Petračić (MK Velika Gorica, 20:05) i Nine Vuković (MK Velika Gorica, 20:20).

Podijeljene su brojne medalje i pehari u mnogim (dobnim) kategorijama u obje konkurencije, a tri prvoplasirana natjecatelja odnosno natjecateljice u polumaratonu dobili su i novčane nagrade.