Maraton klub Velika Gorica pobrao medalje na ‘Sretnoj utrci’

U subotu, 20.7.2019., u zelenom Gorskom kotaru, u mjestu Gornji kuti, općina Brod Moravice, održalo se 3. izdanje Sretne trke. Treću godinu za redom utrka je u suorganizaciji Maraton kluba Velika Gorica i Hrvatske čitaonice sela Gornji kuti, koji nastavljaju odličnu suradnju na organizaciji ove sportske manifestacije. Brežuljci, šuma, hladovina, malo makadama, malo ceste, odlična lokalna potpora i super atmosfera… Sve su to obilježja ove, u pravom slimslu, “Sretne” trke. Događaj se sastojao od dvije utrke – glavne utrke na 12 km te utrke građana na 7,5 km.

Najbrži predstavnik maraton kluba bio je Bruno Škrinjarić, koji je utrku završio za 0:49:52 te zauzeo ukupno 5. mjesto. Nedugo nakon Brune u cilj ulazi i Martin Pečnik s vremenom 0:57:50 što mu je bilo dovoljno za 7. mjesto ukupno i 3. mjesto u kategoriji M40. t
Treći predstavnik, Goran Grgas, utrku je završio za 0:59:54 te zauzeo 9. mjesto ukupno i zlato.
Od ženskih predstavnica na utrci od 12 km prva u cilj ulazi Lana Pečnik s vremenom 1:06:51 te zauzima 5. mjesto ukupno kod žena i zlato u kategoriji Ž35. Nakon nje u cilj ulazi i Vedrana Janjić s vremenom 1:11:32 te se penje na 8. mjesto ukpno i osvaja srebro u kategoriji Ž40. Treća predstavnica u cilju je Tihana Delač koja je 12 km savladala za 1:21:14 i zauzela 10. mjesto ukupno i 3. mjesto u kategoriji žena seniorki. Berbu medalja zaključuju Vesna Fabijanov s vremenom 1:39:07 koja je zauzela 18. mjesto ukupno i zlato u kategoriji Ž50 te Suzana Majstorović koja je postigla rezultat od 1:44:01 te zauzela 19. mjesto ukupno i 3. mjesto u kategoriji Ž35.
Prelazimo na utrku od 7,5 km gdje pobjedničku trojku kod muškaraca čine Marjan Benc (0:37:22), Damir Benc (0:42:13) te Bernard Crljen (0:44:29) a kod žena Martina Combaj (0:43:05), Marina Marojčić (0:43:40) te Anita Sever iz kluba domaćina (0:46:51).
Što se tiče članica, utrka je bila podjednako plodonosna. Prva u cilj ulazi već spomenuta Anita Sever s vremenom 0:46:51 i penje se na ukupno 3. mjesto. Sanja Klarin s vremenom 0:47:10  zauzima 4. mjesto ukupno kod žena. Ovdje ćemo posebno pohvaliti našu mladu članicu, Severinu Prpu, koja je svoju prvu planinsku trail utrku otrčala za 0:58:28. Kod muškaraca, Esad Tašaković je s vremenom 0:45:41 osvojio 4. mjesto ukupno kod muškaraca.
Za kraj, valja spomenuti i sudionike rekreativne rute hodanja, Dorijana Pečnika, Martu Pečnik, Olivera Parabića, Ivana Majstorovića i Danijelu Parabić koje je tek nekoliko sretnih kolačića djelilo do nagrada.