FOTO HNK Gorica uvjerljivim stilom lako preplivala Vardar

23.07.2019. Velika Gorica. HNK Gorica – FK Vardar (Skoplje), pripremna utakmica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Pripremna utakmica između Gorice i Vardara u startu je pokazala superiornost goričkog prvoligaša naspram aktualnog prvaka Sjeverne Makedonije, koji se nalazi na pripremama u Sloveniji (Rogaška Slatina). U 6. minuti najljepša akcija na utakmici okrunjena je efektnim pogotkom za vodstvo: Marina je na desnoj strani uposlio Musu koji je produžio do Dvornekovića, dribling i onda iz trka ubačaj za Cherifa, koji u skoku trzajem glave šalje loptu u bliže rašlje! Ljepše ne može!

Dvije minute kasnije Lovrić ubacuje s lijeve strane na peterac za Mathieua koji pogađa gredu. U 10. minuti Lovrić ulazi u kazneni prostor, driblingom okreće čuvara i onda topovski lijevom nogom zabija loptu u suprotne rašlje. Efektno i neobranjivo, 2:0! Gosti izgledaju ne samo zbunjeno nego i nemoćno. Ipak, pribrali su se i spašavali se  dužim držanjem lopte i beskrajnim vraćanjem unatrag, što znači da su zaboravili napadati. Gorica je naprosto prisilila Vardar da više teče uzvodno nego nizvodno.

Trener Jakirović insistirao je na discipliniranoj igri, varirao je formaciju i tražio brzi prijenos lopte. Musa i Dvorneković su na desnoj strani bili u stalnom pogonu, na lijevoj strani Krizmanić i Lovrić nešto manje. Marina na zadnjem veznom pokrivao je cijeli teren.

Nakon odmora domaća momčad je promijenila skoro kompletnu postavu, u igri su ostali samo vratar Čović i stoper Steenwoorden, a Vardar je promijenio samo jednog igrača. Kasnije su Makedonci izrotirali cijeli zapisnik, ali tek nakon što im je Babec na pas Kanga zatresao mrežu u 63. minuti za 3:0.

Sredinom drugog poluvremena došlo je do teže ozljede Maloče, iznesen je na nosilima. Prije početka utakmice igrači obje momčadi i gledatelji minutom šutnje odali su počast tragično preminulom vatrogascu Ivanu Bedekoviću.

Pripremna utakmica

HNK Gorica – FK Vardar (Skoplje) 3:0 (2:0)

Velika Gorica. Gradski stadion. Gledatelja 200. Utorak, 23.07.2019., 17:30 sati. Sudac: Matija Pajvot (Vrbovac). Pomoćnici: Ivica Mazal (Vrbovec) i Marko Kovač (Velika Mlaka). Strijelci: 1:0 – Cherif (6), 2:0 – Lovrić (10), 3:0 – Babec (63).

GORICA: Čović, Musa, Jovičić, Steenwoorden, Krizmanić, Marina (cap.), Maslowski, Mathieu, Lovrić, Dvorneković, Cherif (još su igrali: Čelić, Maloča Ljubisavljević, Špičić, Babec, Čepo, Trpčevski, Kang, Kwak, Išek). Trener: Sergej Jakirović.

VARDAR: Gačevski (cap.), Najdevski, Junior, Micevski, Kolevski, Dimovski, Mladenovski, Ali, Ibishi, Ignatov, Brdarovski (još su igrali: Iliki, Manasievski, Gjurkovski, Omeragić, Velkovski, Serafimov, Jusuf, Redjepi). Trener: Aleksandar Vasoski.