Rasplet na vrhu tek slijedi, Kravarsko ili Šiljakovina ?

16. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORICE 2019. , 12. i 13. kolo

Strezojevo, momčad iz dna tablice zakomplicirala je Kravarskom. Neriješen ishod 1:1 navedenih momčadi iz 12. kola približio je Šiljakovinu samo na dva boda zaostatka. U zadnjem dosadašnje odigranom kolu u nedjelju za vodeće je išlo po planu, puno lakše za Šiljakovinu koja je uvjerljivo dobila susjede iz Kozjače. Sve oči bile su uprte u zadnju utakmicu Kravarskog protiv Velike Bune, tvrdo i neizvjesno. Gol odluke djelo je igrača Kravarskog Josipa Domitrovoća koji u završnici prvog poluvremena iz prekida pogodio u vrata protivnika. Već idućeg vikenda situacija bi mogla biti puno jasnija kada je derbi Kravarsko vs Šiljakovina.

Spomenimo utakmicu koja nije bila toliko rezultatski značajna, ali ipak imala je dimenziju više za nazočne. Posljednje plasirana Hotnja tražila je prvi ovogodošnji bod kontra Opatije. Za Opatiju je poslije dugo godina mrežu čuvao legenda Breške lige Ivan “Mamić” Brajković. U tom zadatku nije bio na nivou, kola po Opatiju krenula su nizbrdo, Mamić je nakon dvadesetak minuta napustio vrata, njegovi suigrači krenuli su u ofenzivu, Hotnja je pala.
– Nebitno ! Gemišti su mrzli – rekao je breški Maminjo.

Rezultati 12. kola: DUBRANEC – MARKUŠEVEC 0:0, VELIKA BUNA – DONJI HRUŠEVEC 1:1, STREZOJEVO – KRAVARSKO 1:1, GORNJA OPATIJA – GORNJI HRUŠEVEC 5:2, POKUPSKO – HOTNJA 5:0, KOZJAČA – GLADOVEC 1:0, LUČELNICA – NOVO BRDO 3:1, ŠILJAKOVINA – OPATIJA 3:2.

Rezultati 13. kola: ŠILJAKOVINA – KOZJAČA 3:0, DONJI HRUŠEVEC – DUBRANEC 2:1, MARKUŠEVEC – GLADOVEC 2:0, GORNJI HRUŠEVEC – NOVO BRDO 4:0, GORNJA OPATIJA – HOTNJA 5:2, LUČELNICA – CEROVSKI VRH 10:6, KRAVARSKO – VELIKA BUNA 1:0.

Lista strijelaca: 18 – Josip Rak (Šiljakovina) i Ivan Šandor (Opatija), 16 – Pavao Galović (Cerovski Vrh) …