FOTO Dinamo pobjednik, Gorica vrlo dobra u finalu

10.08.2019. Velika Gorica. Međunarodni juniorski nogometni turnir ”Alpas Kup – Trofej Turopolja”. HNK Gorica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Dinamo je pobjednik 21. međunarodnog juniorskog nogometnog turnira “Alpas kup Trofej Turopolja” svladavši minimalnim rezultatom momčad domaćina turnira Goricu u vrlo izjednačenom susretu. Pogodak odluke postigao je Marko Brkić u posljednjoj minuti prvog poluvremena tako što se u kaznenom prostoru oslobodio čuvara i dijagonalnim udarcem s lijeve strane pogodio suprotne rašlje. Gorica je prije toga imala dvije zrele prigode za vodstvo, ali Miron Memić i Josip Zorica nisu bili precizni.

10.08.2019. Velika Gorica. Međunarodni juniorski nogometni turnir ”Alpas Kup – Trofej Turopolja”. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Zicer za izjednačenje u završnici utakmice nije realizirao Memić kada je izašao sam pred vratara i neometano pucao u njegovu lijevu stranu, ali Tin Šarkanj je sjajnom paradom spasio svoju mrežu. Posljednje minute igrane su pred Dinamovim vratima, ipak su ‘plavi’ uspjeli sačuvati minimalnu prednost i tako postati pobjednici tradicionalnog turnira. Sudačka trojka, Luka Kelihar, Filip Krznarić i Matej Mrkoci, vrlo dobro je vodila dinamičan finalni susret.

Pehare i medalje klubovima, sportsku opremu te statue nogometaša najboljim pojedincima, kao i sucima finalne utakmice i delegatima uručili su: Zorislav Srebrić, viši savjetnik predsjednika HNS-a Davora Šukera, Ervin Kolarec, zamjenik gradonačelnika Grada Velike Gorice, Nenad Črnko, predsjednik NSZŽ-e i HNK Gorica te član IO HNS-a, Sreten Ćuk, instruktor HNS-a i Damir Golubić ispred tvrtke Alpas Hrvatska.

21.međunarodni juniorski turnir U-19 ”Alpas Kup – Trofej Turopolja”

Rezultati (Subota, 10.08.2019.):

Polufinale   HNK Gorica– NK Koper 3:0 (Braica, Memić, Ćosić); NK Lokomotiva – GNK Dinamo 0:0, 4:5-11m.

Za 3. mjesto: NK Lokomotiva – NK Koper 0:0, 4:3-11m.

Finale   GNK Dinamo – HNK Gorica 1:0 (Brkić).

Redoslijed: 1. GNK Dinamo, 2. HNK Gorica, 3. NK Lokomotiva, 4. NK Koper.

Najbolji igrač: Marko Brkić (GNK Dinamo). Najbolji vratar: Tin Šarkanj (GNK Dinamo). Najbolji strijelac: Josip Zorica (HNK Gorica). Fair Play: NK Lokomotiva (Zagreb).