FOTO Prva pobjeda Posavca u 1. županijskoj ligi

01.09.2019. Lekneno. Prva županijska nogometna liga – skupina Istok, 01. kolo: NK Posavec – NK Kloštar. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Posavec je kao novak u 1. ŽNL u svom premijernom nastupu protiv momčadi Kloštra zabilježio čistu 2:0 pobjedu. Domaći su, impresionirani nastupom u višem rangu, u početku stihijski napadali, ali su od polovice prvog poluvremena njihove akcije bile povezanije i opasnije. Pritisak je urodio plodom u 39. minuti kada je stoper gostiju kratko vratio loptu svom vrataru, a hitri Benkovčić je uspio poluvolejem zatresti nebranjenu mrežu za vodstvo 1:0.

Nakon odmora u igru je trener Črljenec uveo Lucina i to je bio znak da će momčad domaćina po desnoj strani izvoditi brze kontranapade. Lucin je bježao obrani gostiju nekoliko puta, ali nije dobro reagirao u završnici i svaki put je vratar Pavičić odlično reagirao i spašavao svoja vrata. Ipak, iz kontraudara po lijevoj strani u 71. minuti Horvat je poentirao prizemnim udarcem u donji kut kod bliže vratnice.

Prva tri boda u višem rangu natjecanja izazvala su, razumljivo, euforiju u svlačionici domaćih, ali i kod njihovih vjernih navijača. Posavec u 2. kolu (srijeda, 4. rujna) gostuje u Maloj Buni, a iduće nedjelje (Lekneno, 8. rujna) igra s Vatrogascem iz Kobilića.

Prva županijska nogometna liga – skupina Istok 2019./2020., 01. kolo

NK Posavec (Orle) – NK Kloštar (Kloštar Ivanić) 2:0 (1:0)

Lekneno. Gledatelja 100. Nedjelja, 01.09.2019., 17:30 sati. Sudac: Antonio Kokot (Vrbovec). Pomoćnici: Davor Jukić (Farkaševac) i Nenad Hendak (Vrbovec). Strijelci: 1:0 – Benkovčić (39), 2:0 – Horvat (71).

POSAVEC: M. Kučan, S. Budinski, Lacković (od 65. Mirenić), A. Breščaković (cap.), T. Budinski, Bencek (od 55. M. Breščaković), J. Breščaković, Smolko (od 69. Horvat), Kovačić (od 46. Lucin), Benkovčić, Radman (od 82. D. Kučan). Trener: Mario Črljenec.

KLOŠTAR: Pavičić (cap.), Levar, Brcko, Bungić, Bilandžić, Krezo (od 46. Silov), Hasanović, Krajinović, Filipović, Šemper, Kletečki (od 69. Ferina, od 73. Martinčević). Trener: -.