FOTO Turopoljac lako i glatko do prve pobjede

04.09.2019. Kuče. Jedinstvena županijska nogometna liga, 2. kolo: NK Turopoljac – NK Stupnik. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopoljac je boljom igrom u oba poluvremena (pre)lako skršio otpor Stupnika i zabilježio prvu pobjedu kao povratnik u Jedinstvenu županijsku ligu. Matek je u 7. minuti u idealnoj poziciji pogodio vratara, a u 11. minuti identičnu prigodu na asistenciju Šestoka pretvorio je Lučić u vodstvo domaćih 1:0. Matek je ponovo u 25. minuti prokockao zicer tako što je promašio prazna vrata. Ipak, isti igrač je u 37. konačno iz trka pogodio mrežu uz samu vratnicu za 2:0.

Najbolji igrač gostiju Perić bio je jedini problem za obranu domaćina, jer je dva puta (31. i 36.) ozbiljno zaprijetio vrataru Zagorcu. Isti igrač je u 43. asistirao za 2:1 Šporčiću, koji je iz blizine prebacio vratara.

Početkom drugog poluvremena Matek je svojim drugim pogotkom usmjerio domaće prema pobjedi, bilo je očito da skromna momčad gostiju nema snage za eventualni preokret. Konačni rezultat postavio je Svaguša samo minutu nakon što je ušao u igru.

Jedinstvena županijska nogometna liga 2019./2020. – 02. kolo

NK Turopoljac – NK Stupnik 4:1 (2:1)

Kuče. Igralište: SRC Kuče. Gledatelja 100. Srijeda, 04.09.2019., 17:30 sati. Sudac: Dominik Šantorić (Laduč). Pomoćnici: Tin Debogović (Bijela Gorica) i Danijel Horvatić (Zaprešić). Delegat: Dejan Budić (Vrbovec). Strijelci: 1:0 – Lučić (11), 2:0 – Matek (37), 2:1 – Šporčić (43), 3:1 – Matek (47), 4:1 – Svaguša (77).

TUROPOLJAC: I. Zagorac, Kapović (od 80. Fabijančić), Matasić, Šestok, Matek (od 76. Svaguša), Đuksi (od 71. Šejić), Filep, Begić (od 83. Balenović), Paradžik, Bušić, Lučić (cap.)(od 83. Čaić). Trener: Vlado Horvat.

STUPNIK: Brkić, Roguljić (od 53. Patljak), Buden, Marijan, Šporčić (cap.), Perić, Šepac (od 88. Meglajec), Perković (od 80. Nemanić), Jurić (od 46. Vulje), Adžemović, Bogović (od 43. Čulo). Trener: Vlado Milković.