Prva pobjeda Vatrogasca i prvi poraz Posavca

08.09.2019. Lekneno. Prva županijska nogometna liga – skupina Istok, 3. kolo: NK Posavec – NK Vatrogasac (K). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Pred današnju utakmicu Posavec je na kontu imao 6 bodova bez primljenog pogotka (Kloštar 2:0 i Buna 1:0), a Vatrogasac je imao samo jedan bod (Dubrava 2:2 i Mraclin 0:2). Ipak, gosti su se postavili u ulogu laganog favorita s čvrstom namjerom da zabilježe prvu pobjedu u ovom prvenstvu.

Utakmica u prvih pola sata bila je rastrgana, bez tečnih akcija i zrelih prigoda za pogodak. Igrana je 35. minuta kada se u duelu Novak našao na travi, sudac je bez oklijevanja dosudio kazneni udarac na veliko nezadovoljstvo domaće momčadi. Siguran realizator bio je Matanović za vodstvo 0:1. Početkom drugog poluvremena u 50. minuti visoki ubačaj Matanovića iz kornera na drugoj vratnici zahvatio je glavom Ivkić i lopta je u bližem kutu završila u mreži za 0:2.

Momčad domaćina smanjila je prednost gostiju u 67. minuti tako što je ubačaj iz prekida M. Breščaković efektno glavom sproveo u donji kut – 1:2. Iza toga Posavec je petnaestak minuta pritiskao tražeći izjednačenje, ali bez uspjeha. Odluka o pobjedniku pala je u završnici kada je Muhić (84.) u skoku nadvisio sve i loptu ubačenu s lijeve strane glavom zakucao u bliže rašlje za 1:3! Konačni rezultat 1:4 postavio je Matanović (88.) iz solo akcije po lijevoj strani, koju je mirno završio plasiranom loptom u suprotnu malu mrežicu.

Igrači Vatrogasca su zajedno sa svojom navijačkom skupinom ‘Browing‘ euforično proslavili uvjerljivu pobjedu. Početak utakmice obilježio je pljusak, a sredinom drugog poluvremena i pljusak i grmljavina, srećom nisu dugo trajali.

Prva županijska nogometna liga – skupina Istok 2019./2020., 03. kolo

NK Posavec – NK Vatrogasac 1:4 (0:1)

Lekneno. Gledatelja 120. Nedjelja, 08.09.2019., 17 sati. Sudac: Zvonimir Landeka (Velika Gorica). Pomoćnici: Marko Matić (Velika Gorica) i Matej Mrkoci (Mraclin). Delegat: Zoran Smrekar (Zagreb). Strijelci: 0:1 – Matanović (35-11m), 0:2 – Ivkić (50), 1:2 – M. Breščaković, 1:3 – Muhić (84), 1:4 – Matanović (88).

POSAVEC: M. Kučan, J. Breščaković, Lacković (od 68. I. Kovačić), T. Budinski, Mirenić (cap.), S. Budinski, Smolko, Benkovčić (od 75. K. Kovačić), Župetić (od 56. Novosel), Bencek (od 59. M. Breščaković), Radman (od 73. De. Kučan). Trener: Mario Črljenec.

VATROGASAC: Caput, Čumpek, Muhić, Kontić (cap.), Novak (od 80. Grabović), Matanović, Šošić, Ivkić (od 89. Krstanović), Grilec (od 63. Debjađi), Smolković, Vodelšek. Trener: Goran Smolčić.