Buna došla do prva tri boda

1. ŽNL istok , 4. kolo

Momčad Bune tek u 4. kolu osladila se sa prva tri vrijedna boda. Za vodstvo u 17. minuti pobrinuo se domaći kapetan Robert Huđber koji je prebacio istrčalog gostujućeg vratara. U samom finišu prvog poluvremena gosti iz Banova poravnali su rezultat eurogolom Vinka Zajeca. Gol odluke pao je iz kaznenog udarca, u glavnoj ulozi opet domaći kapetan Huđber.  Spomenuti igrač najprije je srušen u kaznenom prostoru da bi poslije toga sa 11 metara precizno pogodio u mrežu protivnika za konačnih 2:1.
U inače fer i korektnoj utakmici na travnjaku gosti su imali puno primjedbi na suđenje suca Čužića smatrajući da nema iste kriterije – podijelio im je 6 žutih i jedan crveni karton. Zbog toga je zamalo došlo do prekida dvoboja. Pred kraj utakmice nekoliko igrača iz Banova poslije prekršaja koji nije suđen u njihovu korist,  demonstrativno je krenulo prema klupi za rezervne igrače ne želeći nastaviti igru. Ipak bilo je tu “hladnih” gostujućih glava pa je utakmica završena.
Teško izborena, ali posve zaslužena prva službena pobjeda Bune na novo otvorenom igralištu.

BUNA – BAN JELAČIĆ (B) 2:1

MALA BUNA. Igralište Bune. Gledatelja 70.
Sudac: Čužić. Pomoćnici: Kovač i Rožić.

STRIJELCI: 1:0 – Huđber(17), 1:1 – Zajec (41), 2:1 – Huđber (74 – 11 m).

BUNA: F. Rak, R. Lučan (od 64. Mikulin), Mrkonjić, Ruklić, Kovačić (od 52. Cavrić), M. Rak (od 56. M. Kuzmić), I. Rak, K. Lučan, Rovišan (od 72. Muža), Huđber, Šebek. Trener: Danijel Škojc.

BAN JELAČIĆ (B): Jurić (od 82. Benedik), Dar. Tarandek, Dra. Tarandek (od 77. Šalamun), M. Trošić, G. Trošić, Franjić, Uremović (od 82. Ronjak), Crnoja (od 62. Colarić), Juričić, Zajec (od 77. Mikulić), Petak. Trener: Željko Jedvaj.