FOTO Kurilovec pobijedio Mlaku u ‘tvrdom’ susretu

20.09.2019. VelikaGorica, SRC Udarnik. Liga veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velika Gorica – 07. kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmica 07. kola Lige veteranskih momčadi Nogometnog saveza Velike Gorice 2019./2020. između Kurilovca i Mlake imala je sve značajke derbi susreta, iako ih je na ljestvici razdvajala razlika od 6 bodova. Susret su vodila tri suca, umjesto jednog kako se to inače prakticira (to je, navodno, tražila Mlaka poradi veće regularnosti).

Početak susreta nije obećavao favoriziranoj Mlaki puno dobroga, jer su došli nekompletni, bez glavnog aduta Šulentića, a Rajterić je stigao u tijeku utakmice. U sastavu domaćih nije bilo Gere Trčka i starijeg Barbarića, a stariji Jankeš stigao je na drugo poluvrijeme. U 13. minuti Ivica Ceković je nezadrživo prošao desnom stranom i oštro ubacio na 6-7 metara, Marko Škorpil je podmetnuo nogu i lopta se zakoprcala u mreži za vodstvo domaćih – 1:0. Izjednačio je Marko Kovač u 32. minuti iz kaznenog udarca dosuđenog zbog udaranja lopte u ruku.

Nakon odmora Mlaka je pojačala napade, ali ritam suparnika opet je presjekao Ceković, koji je na desnoj strani izvrtio obranu i zavrnuo u sredinu šesnaesterca, a Mislav Munđer je prizemno pogodio donji kut za ponovno vodstvo – 2:1! Otvorena igra donijela je nekoliko vrlo zrelih prigoda koje nisu iskorištene zbog dekoncentracije. Bilo je i (vrlo) oštrih startova odnosno neurotičnih reakcija što je za posljedicu imalo, između ostalog, isključenje kapetana Mlake Kovača. Sudio je Ivan Marinčević, pomagali su mu Ivica Malkoč i Davor Merkaš.

Kurilovec je zabilježio treću pobjedu i trenutno ima 10 bodova (7 3 1 3 12:13 10), a Mlaka je doživjela drugi poraz i ostala na 13 bodova (7 4 1 2 18:4 13).