Kakva nesreća! Kurilovec dvaput vodio i promašio penal, Istra ide dalje

Na terasi kafića sjedili su samo zaštitari, caffe aparat tek se zagrijavao, tek tu i tamo netko bi se navirio u lijepo ušminkane klupske prostorije, sve je nekako bilo mirno, tiho i spokojno. Do početka utakmice protiv renomiranog prvoligaša, pulske Istre 1961, ostala su još dva sata, ali baš ništa nije odavalo da se ovdje čeka utakmica takvog tipa. Službena utakmica, u 1. kolu Kupa Hrvatske, u kojoj je naš trećeligaš Kurilovec dočekao momčad koju vodi bivši igrač Udarnika Ivan Prelec, trener koji je upravo na ovim terenima napravio i neke od prvih trenerskih koraka…

Kurilovčani su, dakle, ovu veliku utakmicu prilično štreberski, unaprijed spremni na sve, ali i manpuski, opušteno kao da se radi o, recimo, utakmici 17. kola 3. HNL Središte protiv Ponikvi… Uostalom, tako to rade oni koji imaju stav. S velikim respektom, ali bez straha dočekali su velikog favorita, koji to i nije bio baš u svim glavama. Priče iz kladionica kažu da je više od nekoliko ljudi u srijedu tijekom dana ulazilo u poslovnice i uplaćivalo na Kurilovec, uvjereni da družina trenera Perice Vidaka može napraviti štetu njegovom kolegi i prijatelju Prelecu. Pogotovo kad je i definitivno potvrđeno da Istra neće igrati s prvotimcima, da će šansu dobiti igrači iz drugog plan. Prema viđenom u nogometnom programu koji je slijedio, optimizam nije bio bez pokrića. Dapače…

Jer, već u 3. minuti krenuo je – šou program! Ljudi se još nisu pošteno ni smjestili oko igrališta, mnogima je početak u 15.30 došao prerano, pa nisu ni vidjeli kako Juraj Spudić zabija za brzo vodstvo Kurilovca. Ništa tu nije mogao mladi golman Majkić, za glavu se primio i bivši hrvatski reprezentativac Ivan Močinić, duboko je uzdahnuo i trener Prelec… Igra se nakon toga preselila na polovicu Kurilovca, koji se vješto branio i dva ili tri puta pokušao lijepo izaći, no bilo je prilično jasno da je ovo situacija kakvu se opisuje frazom “gol je visio u zraku”.

A obrana Kurilovca izvisila je u 28. minuti. Mario Munivrana izmaknuo je pažnji domaćim braničima i vratio rezultat na početak, no nije trebalo dugo čekati na novo slavlje na Udarniku. Samo tri minute stajalo je tih 1-1, kad je Kurilovec odigrao lijepu akciju, koju je zakucavanjem lopte u mrežu završio Lucijan Čurek. I opet su se igrači Istre u čudu pogledavali, opet je Prelec u nevjerici promatrao slavlje trećeligaša. Puno je komunicirao sa svojim igračima, tražio od njih da se aktivnije nametnu, ali do poluvremena od toga nije bilo ništa.

Uveo je Prelec od prve sekunde nastavka prvotimca Stefana Lončara, a malo potom, vidjevši da je vrag zaista odnio šalu, posegnuo je i za Marijem Ćužeom. Upravo je on, najbolji igrač Istre ove sezone, donio novo izjednačenje, samo nekoliko minuta nakon što je ušao, u 64. minuti. I odmah su igrači Istre krenuli prema centru, u želji da zabiju još jedan, ali do kraja su gosti malo toga uspjeli napraviti. Zapravo, čak je i Kurilovec tu imao fazu igre kad je bio bolji, kad je napadao, mogao i zabiti… No nakon svega, završilo je u produžecima.

Nervoza je rasla, bilo je važno da Kurilovec još malo izdrži, ali izdržao je samo dvije minute. Stoper Rufati u 93. minuti je skočio nakon prekida i zabio za 3-2… No nisu Kurilovčani odustajali, ma kakvi! Isti taj Rufati u 101. minuti je srušio sudara u šesnaestercu i sudac Župan pokazao je na penal. Loptu je uzeo kapetan Mislav Čunčić, opalio i – pogodio stativu!

I opet, mogao je Kurilovec na kraju do novog izjednačenja, u 120. minuti Luka Sedlaček je dvaput bio u sjajnoj šansi, ima dvije situacije koje se komotno mogu nazvati zicerima, ali prvi put je završilo u bloku, a drugi put obranio je golman Majkić. I bio je to kraj… Sve je napravio Kurilovec da namuči prvoligaša, aposlutno ga je i namučio, ali do konačne nagrade nije došao. Bilo bi lijepo da je ispalo drukčije, ali dobro, i ovako je ovo bilo lijepo nogometno poslijepodne u Kurilovcu. U kojem su igrači trenera Vidaka pokazali da mogu i znaju, što će od sad pa na dalje trebati pokazivati u prirodnom, trećeligaškom okruženju.

KURILOVEC – ISTRA 2-3
Strijelci: 1-0 Spudić (3), 1-1 Munivrana (28), 2-1 Čurek (31), 2-2 Ćuže (64), 2-3 Rufati (93)