FOTO Karlovac suvereno prošao kroz Lukavec

28.09.2019. Lukavec. 4. hrvatska nogometna liga Središte – 07. kolo: NK Lukavec – NK Karlovac 1919. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Lukavec nije ni u sedmom kolu u ‘4. hrvatskoj nogometnoj ligi Središte’ osjetio slast prve pobjede, izgubio je od lidera prvenstva Karlovca 1919, koji je bio bolji u svim elementima igre. Vodeća momčad Lige je ansambl iskusnih igrača, tehnički je vrlo moćna, ima pobjednički gard s pokrićem. U prvom poluvremenu gosti su stavljali obranu domaćih na velika iskušenja, jer su duge parabolične lopte padale iza zadnje domaće linije i bile su stalna opasnost za domaća vrata.

Mamić je u 18.minuti izbjegao zaleđe i pored Lutera zatresao mrežu za vodstvo Karlovčana, domaći su žestoko prosvjedovali tvrdeći da je pogodak postignut iz nedozvoljene pozicije. Ispravno dosuđeni kazneni udarac za Karlovčane izveo je Mamić u 30. minuti i pogodio gredu, a iza toga Luter je spasio svoja vrata obranivši zicer.

Trener Štefančić uveo je nakon odmora u igru Novinića i J. Marinića, to se pokazalo pobjedničkim potezom. Iskusni Novinić je u 58. minuti brzi kontranapad pretvorio u pogodak za povećanje vodstva tako što je zaobišao vratara i loptu plasirao u nebranjenu mrežu. Tračak nade za domaće pojavio se u 64. minuti kada je Gusak smanjio na 1:2 nakon ubačaja Vračevića iz prekida. Međutim, Novinić je svojim drugim pogotkom u 66. minuti nakon ubačaja iz kuta vratio prednost na dva razlike – 1:3. Domaći su u 75. minuti propustili veliku šansu za drugi pogodak kada je Maslač zamalo zakasnio da ubaci Vračevićev centaršut iz blizine u nebranjeni dio vrata.

Karlovac 1919 bez izgubljene utakmice na 1. mjestu ima 19 bodova (7 6 1 0 22:6 19), a Lukavec ostaje posljednji na ljestvici sa samo dva boda (7 0 2 5 4:14 2).

4.hrvatska nogometna liga Središte – 07. kolo

NK Lukavec – NK Karlovac 1919 1:3 (0:1)

Lukavec. Igralište: ŠRC Lukavec. Gledatelja 120. Subota, 28.09.2019., 16 sati. Sudac: Stjepan Mihaljinec (Križanjče). Pomoćnici: Kruno Grabušić (Oroslavje) i David Veseljak (Zabok). Delegat: Damir Fučkar (Zagreb). Strijelac: 0:1 – Mamić (18), 0:2 – Novinić (58), 1:2 – Gusak (64), 1:3 – Novinić (66).

NK LUKAVEC: Luter, Matić, M. Grdenić (cap.), Maslač, Peršin (od 50. Gusak), L. Borković (cap.) (od 50. Vračević), J. Grdenić (od 83. Huzjak), Ezgeta, Tuka, Krpečanec. Trener: Slaven Batavanja-Gičev.

NK KARLOVAC: Jurić-Bare, Jaković (cap.), Magdić, Vinski, Mićunović, Veselić, D. Marinić, Mamić (od 87. Cindrić), Strgar (od 70. Lapić), Prpić (od 46. J. Marinić), Šprajcer (od 46. Novinić). Trener: Matija Štefančić.