FOTO Bravure Matanovića i sjajne obrane Caputa za pobjedu Vatrogasca

29.09.2019. Gornja Lomnica. Prva županijska nogometna liga – 07.kolo: NK Meštrica – NK Vatrogasac (Kobilić). Ivan Matanović. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kada bi se tražio najsažetiji opis utakmice između Meštrice i Vatrogasca onda bi kazali – bravure Ivana Matanovića i sjajne obrane Matije Caputa! Još bi dodali: odlična igra Krešimira Barišića i vrlo dobra igra kompletne momčadi iz Kobilića.

29.09.2019. Gornja Lomnica. Prva županijska nogometna liga – 07.kolo: NK Meštrica – NK Vatrogasac (Kobilić). Matia Caput brani kazneni udarac Maria Skorina(11). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vatrogasac je došao u vodstvo u 21. minuti nakon poduže akcije koju je inicirao Barišić, a Matanović je s ruba kaznenog prostora plasiranom loptom perfektno pogodio rašlje Mihalinčića, koji je bio prekratak da bi spriječio pogodak. Prije toga vratar domaćih je imao vrlo dobru obranu na udarac Šošića, a za domaće je Britvec zamalo bio neprecizan te se Došen spetljao u vrlo izglednoj situaciji.

29.09.2019. Gornja Lomnica. Prva županijska nogometna liga – 07.kolo: NK Meštrica – NK Vatrogasac (Kobilić). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Početak drugog poluvremena bio je u znaku domaće momčadi i izjednačenje je ‘visilo’ u zraku. Britvec je u 55. minuti srušen za kazneni udarac kojeg je izveo Skorin poluvisoko u lijevu stranu Caputa, koji je sjajno reagirao i loptu izbacio u korner. Vratar gostiju odlično je reagirao i u 61. minuti obranivši oštar prizemni udarac Skorina te još dva puta je otklonio ozbiljne prijetnje suparnika.

Završnica je pripala gostima koji su s dva efektna poteza Matanovića došli do uvjerljive pobjede. Prvo je u 85. minuti u solo akciji prešao i vratara te pogodio malu mrežicu za 0:2, a dvije minute kasnije asistirao je Krstanoviću koji je pogodio za konačnih – 0:3!

Prva županijska nogometna liga skupina Istok – 07. kolo

NK Meštrica – NK Vatrogasac 0:3 (0:1)

Gornja Lomnica. Igralište: ŠRC Gornja Lomnica. Gledatelja 70. Nedjelja, 29.09.2019., 11 sati. Sudac: Alen Hrgović (Zagreb). Pomoćnici: Marko Kovač (Velika Mlaka) i Željko Dolibašić (Novo Čiče). Delegat: Željko Stepanić (Velika Gorica). Strijelci: 0:1 – Matanović (21), 0:2 – Matanović (85), 0:3 – Krstanović (87).

MEŠTRICA: I. Mihalinčić (cap.), Cundeković (od 77. Bartolović), Brtan, G. Mihalinčić, Hanžek (od 89. Humeljak), I. Šimunović, Došen (od 46. Biljan), Skorin, Britvec, Kamenski, Miličević. Trener: Matija Šimunović.

VATROGASAC: Caput, Čumpek, Krasnić (od 68. Krstanović), Muhić, Debijađi, Barišić, Matanović, Smolković, Šošić (od 73. Vodelšek), Klarić (od 86. Vuksan), Grilec. Trener: Goran Smolčić.