FOTO Košarkaši Gorice zabilježili prvu pobjedu

05.10.2019. Velika Gorica. HT Premijer liga – 02. kolo: KK Gorica – KK Alkar. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Košarkaši Gorice su bez problema dobili utakmicu 2. kola HT Premijer lige protiv Alkara i tako, nakon poraza u 1. kolu (Split 65:71) zabilježili prvu pobjedu u prvenstvu 2019./2020. Domaći su susret riješili u svoju korist već u prvom poluvremenu (53:34), odličnom igrom u drugoj četvrtini. Momčad iz Sinja je u prve dvije četvrtine promašila svih 10 pokušaja za tri poena.

Trener Josip Sesar stalno je rotirao, a svoje minute najbolje su iskoristili Mislav Brzoja (najduže je bio na parketu, 17) i Ivan Vraneš, koji je učinak od 16 koševa ostvario u samo 15 minuta (4/5 za dva, 8/9 slobodna bacanja). U momčadi gostiju (bodrila ih je navijačka grupa iz Sinja) najučinkovitiji bili su dva playmakera, Nicholas Neal (16) i Srđan Brocić (12).