Ludi vikend: Gradići sjajni u Zelini, Kurilovcu bod u Krapini, poraz Poleta

Minulog nogometnog vikenda nekako je najsnažnije zazvonila pobjeda četvrtoligaša Gradića u Svetom Ivanu Zelini 3-0. Dvostruki strijelac bio je ujedno i igrač utakmice, negdašnji napadač Gorice Igor Hajduk. Treći je zabio Abazi.

Vrijedna je i pobjeda Dinama Obrež u Sisku nad nekad renomiranom Segestom, jedinim pogotkom Tomislava Janječića. Dinamovci su pri vrhu poretka 4. HNL Središte, ali nezadrživi Karlovac 1919 čini se nedostižnim. Lukavec je opet pao i nikako da se riješi posljednje pozicije.

Rang jači Kurilovec remizirao je u Krapini i drži treće mjesto s bodom iza Maksimira. Vinogradar je tu lider kao i njihov golgeter Igor Prijić, koji je opet sprašio tri komada, ovaj put Mladosti iz Petrinje.

U petom rangu Polet u Buševcu nije uspio podebljati trenutnu lidersku poziciju. Poraz s igračem više od Dinama iz Jakovlja podsjeća na kikseve kontra Stupnika i u Kup natjecanju Save iz Strmca Samoborskog. Klas i Turopoljac su remizirali, a Lomnica je svladala Rakovec.

U šestom rangu vodeći Jelačić iz Vukovine slavio je u Leknenom protiv borbenog Posavc,a a pratitelj Mraclin odigrao je s Meštricom 1-1.

REZULTATI:

1. HNL, 12. kolo
Petak, 18. listopada:
HNK Gorica – Dinamo 2-4 (za Goricu Lovrić u 55. i Suk u 77. minuti)

3. HNL središte, 9. kolo
Subota, 19. listopada:
Zagorec – Kurilovec 1-1 (za Kurilovec zabio Humeljak u 69. minuti)

4. HNL središte, 10. kolo
Segesta – Dinamo (OO) 0-1 (Tomislav Janječić u 68.)
Zelina – Gradići 0-3 (Igor Hajduk u 44. i 68. te Abazi u 87. minuti)
Nedjelja, 20. listopada:
Odra – Moslavina 5-3 (za Odru zabili Hanachi u 2. i 79., Petrović 33., Drmić 36. i Luter 77. minuti)
Sava – Lukavec 3-1 (za Lukavec Luka Borković u 68. minuti)

JŽNL, 10. kolo
Klas – Turopoljac 2-2 (Kundih 52., Majić 65./Sesar 9., Šestok 59.)
Lomnica – Rakovec 2-1 (za Lomnicu Kovačević u 45. i Arbanas u 49. iz 11 metara)
Polet – Dinamo Jakovlje 0-1

1. ŽNL ISTOK, 10. kolo
Buna – Dinamo Hidrel 1-1 (Franjo Rak 71./Slivak 44)
Vatrogasac – Mladost Obrezina 1-0 (Barišić 15. minuta)
Mraclin – Meštrica 1-1 (Jurić 73./Britvec 80. minuta)
Posavec – Jelačić Vukovina 2-3 (J. Breščaković 26., Smolko 39. iz 11 metara/Mršić 18. i 53. minuta, Miletić 45.)