Kupa osvojila jesensku titulu

Igrači Kupe završili su jesensku polusezonu u stilu izreke: ”Konac djelo krasi!” U derbi susretu protiv Gaja, izravnog konkurenta za prvo mjesto, pobijedili su ga na njegovom terenu i okitili se titulom jesenskog prvaka. U turbulentnom prvom poluvremenu prvi su u vodstvo došli domaći već u 8. minuti pogotkom Bojana Čerkeza, izjednačio je Marko Kuzmić u 24. minuti. Samo tri minute kasnije Ivan Šandor zabija za vodstvo momčadi iz Pokupskog. Domaći su poravnali u 36. minuti pogotkom Antonia Kokota iz kaznenog udarca.

02.11.2019. Gaj. Druga županijska nogometna liga skupina Istok, 09. kolo: Gaj – Kupa. Foto: NK Kupa

Početkom drugog poluvremena u 49. minuti kapetan Josip Brajković postiže pogodak za ponovno vodstvo. Do kraja susreta mreže su mirovale i gosti su se mogli radovati zasluženoj pobjedi i osvojenom prvom mjestu u jesenskoj polusezoni. Redoslijed: 1. Kupa 25 (9 8 1 0 56:9 25), 2. Gaj 22 (9 7 1 1 24:8 22), ….

Druga županijska nogometna liga skupina Istok 2019./2020. – 9. kolo

NK Gaj – NK Kupa 2:3 (2:2)

Gaj. Igralište ŠRC Gaj. Gledatelja 100. Subota, 02.11.2019., 14 sati. Sudac: Matija Spudić (Ivanić Grad). Pomoćnici: Hrvoje Tišljar i Danijel Gašpar (oba iz Križa). Delegat: Tomislav Posavec (Zagreb). Strijelci: 1:0 – B.Čerkez (8), 1:1 – M.Kuzmić (24), 1:2 – Šandor (27), 2:2 – Kokot (36-11m), 2:3 – J.Brajković (49).

GAJ: Kuten, Benko, Svečnjak, Tomić (od 25. Osmak), Leljak, S.Čerkez (od 79. Crnoja), Gomerčić, Bartol (od 49. Palikuća), B.Čerkez, Kokot. Trener: Tomislav Biškupec.

KUPA: Kušević, I.Kuzmić (od 46. L.Klasnić), Kostadin, Šestak, Vranešić, M.Brajković, Poturica (od 90. Srbić), M.Kuzmić (od 70. Grahovac), Šandor, J.Brajković, I.Klasnić (od 67. Belečić). Trener: Josip Kraljević.