Kiks Kurilovca, Gradići šesticom probili Stražu

Prvenstvene utakmice minulog vikenda igrane su po teškim blatnjavim terenima pa su takozvani španeri bili u određenom hendikepu što je vidljivo i po nekim rezultatima. Veliko iznenađenje dogodilo se na SRC Udarnik u Kurilovcu gdje je slavilo, prije dvoboja, posljednje u redoslijedu Trnje. Momčad iz zagrebačkog kvarta koju trenira Milivoj Bračun, ranije velik igrač Dinama, bolje se izgleda prilagodila vodi i blatu i s tri nova boda pobjegla sa začelja. Kurilovec se pak s druge pozicije spustio jedno mjesto iza Mladosti iz Petrinje a vodeći Vinogradar sad ima bodova +6. U 4.HNL središte Gradići su u golijadi pobijedili Stražu 6:3 a dan za veću sreću imali su Igor Hajduk s tri postignuta gola i dva Abazi a u našim jedinim sportskim novinama dobili visoke ocijene 8. Vrlo vrijedan bod osvojio je i Lukavec protiv kvalitetne Trešnjevke koju trenira Renato Jurčec, također poznato nogometno ime.

09.11.2019. Mičevec. Jedinstvena županijska nogometna liga – 13. kolo: NK Klas – NK Lomnica (Donja Lomnica). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Na rasporedu Jedinstvene županijske lige derbi začelja igran je u Mičevcu gdje je gost Lomnica odnijela puni plijen i prikovala Klas na dno. Do prije nekoliko kola vodeći Polet odigrao je “samo” 0:0 u Rakovcu i sad je već treći u poretku iza Sutla Laduča i Rugvice Save 1976. Poletu nije uspio pomoći ni Turopoljac jer je doma nakon 2:2 u drugom poluvremenu do kraja dvoboja primio dva komada od SU-LA i izgubio. U šestom rangu Mraclin je pobijedio u Obrezini i zadržao priključak vodećem Jelačiću iz Vukovine. Razlika je 4 boda ali u posljednjem jesenjem kolu Jelačić je slobodan pa je vukovima iz Vukovine još potrebna pobjeda nad Meštricom doma u 14. kolu pa da proslavi zimski naslov prvaka.

REZULTATI UTAKMICA:

1. HNL, 15. kolo
Petak, 8. studenog 2019.:
Istra 1961 – HNK Gorica 2:2 (za Goricu zabili Jovičić u 38. i Ndiaye 90. minuti)

3. HNL središte, 12. kolo
Subota, 9. studenog:
Kurilovec – Trnje 1:2 (za Kurilovec Kelava u 69. minuti)

4. HNL središte, 13. kolo
Subota, 9.. studenog:
Lukavec – Trešnjevka 0:0
Dinamo – Zelina 5:2 (za Dinamo Držić u 32. i 58., Celiček 4., Šikić 7. i Bošnjak 52.)
Nedjelja, 10. studenog:
Gradići – Straža 6:3 (za Gradiće Hajduk u 2., 66. i 69., Abazi u 36. i 39. te Župetić u 83. minuti)
Sloga – Odra 0:0

JŽNL, 13. kolo
Klas – Lomnica 2:3 (za Klas Vidaković u 42. i Kundih 52. minuti a Lomnicu Čurić u 13., 16. i 29. minuti)
Nedjelja, 10.studenog:
Rakovec – Polet 0:0
Turopoljac – SU-LA 2:4 (za Turopoljac Šestok u 31. i 68. minuti)

1. ŽNL ISTOK, 13. kolo
Jelačić – Ostrna 10:1 (Miletić 3 pogotka, Mršić 2, Damir Matković 2, te Smok, Prizmić i Nikić)
Meštrica – Ban Jelačić 6:3 (za Meštricu Skorin 1., 30., 50. i 69. minuta, Hanžek u 62. i Britvec 87.)
Zvekovac – Posavec 3:1 (za Posavec Denis Kučan u 33. minuti)
Mladost – Mraclin 0:3 (Roginić 35. Augustić 78. i Bartolić 83.)
Dinamo Hidrel – Dubrava Vrbovec 1:2 (za Hidrel Vukadin u 61. minuti)
Buna – Vatrogasac 0:7 (Smolković 4., Novak 17., Muhić 52. i 69., Kontić 61., Ivkić 86. i Matanović 87. minuta)