FOTO Turopoljac izgubio u odličnoj utakmici

10.11.2019. Kuče. Jedinstvena županijska nogometna liga – 13. kolo: NK Turopoljac – NK SU-LA. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Sjajna nogometna predstava u kojoj su Turopoljac i SU-LA, vodeća momčad lige, pokazali sve ono što nogomet kao igru čini najpopularnijom sportom. Šest pogodaka, dva kaznena udarca, tri dvostruka strijelca, obilje zrelih prigoda za pogotke, bravure pojedinaca.

Od početka otvorena igra i prvi zicer domaćih nakon akcije Milatovića i Lučića, Sesar ne koristi situaciju ‘1 na 1’, vratar je obranio. Dvije minute kasnije mrežu domaćih spašava Radilović izbacivanjem lopte s golcrte. Gosti dolaze u vodstvo u 16. minuti pogotkom Gorgieva oštrim udarcem s desne strane u donji kut, na 2:0 podiže Šintić u 25. minuti s ruba kaznenog prostora, a u 27. Z. Đeno prebacuje vrata s peterca.

Domaći su smanjili pogotkom Šestoka iz kaznenog udarca načinjenog zbog zaustavljanja lopte rukom. U 35. Milatović idealno poslužuje Lučića koji s 5-6 metara pogađa vratara. Ubačaj Gorgieva u 45. minuti Z. Đeno šalje pod gredu za efektnu paradu Zagorca.

10.11.2019. Kuče. Jedinstvena županijska nogometna liga – 13. kolo: NK Turopoljac – NK SU-LA. Borko Gorgiev – najbolji igrač utakmice. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Do polovice drugog poluvremena zrele prigode nisu iskoristili Šintić (47.), Remenar (64.) i Milatović (67.). Šestok sjajnom solo akcijom poravnava na 2:2 i susret je posve otvoren. Novo vodstvo 2:3 za goste postiže europogotkom Gorgiev u 73.minuti sa preko 30m, ali najboljem igraču utakmice u 84.minuti Zagorac brani udarac s 11m! SU-LA osigurava pobjedu u 87. minuti drugim pogotkom Šintića, koji je utrčao na dubinsku loptu i mirno preko vratara pogodio praznu mrežu za konačnih 2:4.

Jedinstvena županijska nogometna liga – 13. kolo

NK Turopoljac – NK SU-LA 2:4 (1:2)

Kuče. Igralište ŠRC Kuče. Gledatelja 100. Nedjelja, 10.11.2019., 14 sati. Sudac: Matija Spudić (Ivanić Grad). Pomoćnici: Krunoslav Anić i Hrvoje Tišljar (oba iz Križa). Strijelci: 0:1 – Gorgiev (16), 0:2 – Šintić (25), 1:2 – Šestok (30-11m), 2:2 – Šestok (69), 2:3 – Gorgiev (73), 2:4 – Šintić (87).

TUROPOLJAC: I.Zagorac, Cavrić, Radilović, Matasić, Šestok, Milatović, Filep (od 32. Birkić, od 68. Balenović), Begić (od 24. Đuksi, od 81. Čaić), Bušić, Lučić (cap.) (od 82. Đuračić), Sesar. Trener: Vlado Horvat.

SU-LA: Šepetavc, Marić, Jozić, Gorgiev (od 89. Gavran), Marković, Turk, I.Đeno (od 75. Štok), Šintić, Remenar, Mihelčić (cap.) (od 66. Matejaš), Z.Đeno (od 75. Boranić). Trener: Tomislav Žitković.