FOTO Posavec u žestokom duelu pobijedio favoriziranu Mladost

17.11.2019. Lekneno. 1. županijska nogometna liga skupina Istok – 14. kolo: NK Posavec – NK Mladost (Obrezina). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Posavec je pomalo neočekivano izašao kao pobjednik u susretu protiv Mladosti, koja je do ovog kola zauzimala 5. mjesto na tablici. Momčad domaćina vodio je službeni predstavnik Darko Kučan umjesto trenera Maria Črljenca kojem je usvojena ostavka (informacija iz NK Posavec).

Momčad iz Obrezine imala je u prvom poluvremenu prevlast na terenu i nekoliko vrlo zrelih prigoda, ali uspjeli su samo jednom pogoditi mrežu preko Franje Periše u 21. minuti. Pokušaj Adisa Smajića u 24. minuti zamalo je promašio vrata, a Franko Perić je nakon ubačaja iz kornera u 42. minuti pogodio gredu. Domaći su izjednačili u 45. minuti kada je Ivan Vranek s dva lažnjaka nadmudrio kompletnu suparničku obranu i prizemnim udarcem pogodio donji kut ispruženog Dominika Treščeca.

Početkom drugog poluvremena Posavec dolazi u vodstvo kada dalekometna parabola kapetana Alana Breščakovića iz prekida sa 30-tak metara završava u rašljama za 2:1. Nakon toga gosti pojačavaju napade, domaći su pojačali obranu i prijetili iz kontranapada. Bijeg Danijela Antolovića po lijevoj strani u 71. minuti i ulazak u kazneni prostor bio je vrlo obećavajući, ali vratar Mario Kučan je odlično reagirao izbacujući loptu u korner.

Odluka o pobjedniku pala je u 81. minuti kada je Josip Breščaković nakon ubačaja iz prekida i nastale gužve pogodio mrežu za 3:1! Gosti su žestoko prosvjedovali kod pomoćnog suca Luke Kelihara smatrajući da je pogodak postignut iz zaleđa. Situacija se dodatno zaoštrila (igrači domaćina nisu u tome sudjelovali) kada je u tom kaosu isključen kapetan Mladosti Damir Kuhar. Intervenirali su i redari te dužnosnici klubova i izbjegnut je teži incident. Po završetku susreta sve je već bilo u normalnom stanju, igrači su se pozdravili i mirno napustili igralište, a sudačka trojka dopraćena je u službene prostorije.

Prva županijska nogometna liga skupina Istok – 14. kolo

NK Posavec – NK Mladost (Obrezina) 3:1 (1:1)

Lekneno. Gledatelja 100. Nedjelja, 17.11.2019., 13:30 sati. Sudac: Mateo Radić. Pomoćnici: Nikola Šimunović i Luka Kelihar (svi Velika Gorica). Delegat: Stjepan Petrac (Gornja Lomnica). Strijelci: 0:1 – Periša (21), 1:1 – Vranek (45), 2:1 – A. Breščaković (48), 3:1 – J. Breščaković (81).

POSAVEC: M. Kučan, Lacković, Benkovčić, Mirenić (od 46. Župetić), A. Breščaković (cap.), Smolko, M. Breščaković, J. Breščaković (od 84. Da.Kučan, od 89. Sabolić), Vranek, Ščrbak (od 57. De. Kučan), Radman (od 46. Lucin). Trener: -.

MLADOST: Treščec, Martinić, Jelić, Perić, Sejfović (od 64. S. Tadić), Crepulja, Periša Zrnčić, Muslija (od 70. Antolović), Smajić, Kuhar (cap.). Trener: Josip Tadić.