Lukavec uvjerljivom pobjedom završio jesensku polusezonu

30.11.2019. Lukavec. 4.HNL Središte Zagreb 14. kolo: NK Lukavec – HNŠK Moslavina (Kutina). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Lukavec je u odgođenoj utakmici 14. kola uvjerljivo svladao visoko plasiranu Moslavinu i tako zabilježio drugu pobjedu u jesenskoj polusezoni u premijernom nastupu u četveroligaškoj konkurenciji. Momčad domaćina došla je u vodstvo u 7. minuti pogotkom Frana Matića, koji je s ruba kaznenog prostora pogodio bliži kut zahvaljujući i nespretnoj intervenciji vratara Antonia Kovačića.

Na suprotnoj strani vratar Zvonimir Peršin je odlično intervenirao u 9. minuti izbacujući loptu ispod grede u korner. Momčad iz Kutine uspjela je izjednačiti preko Ivana Glavurdića, čiji je prvi pokušaj odbio Peršin, ali je Glavurdić odbijenu loptu u skoku glavom proslijedio u nebranjena vrata. Marko Grdenić je u 26. minuti solo prodor kroz sredinu terena okončao efektnim pogotkom za novo vodstvo 2:1.

Nakon odmora Lukavec je, zahvaljujući i pravovremenim izmjenama, dirigirao događanja na terenu i vrata gostiju bila su u stalnoj opasnosti. Za povećanje vodstva na 3:1 sve je uradio Josip Grdenić, koji je izvrtio obranu i pogurnuo loptu udesno za Daria Sudca koji pogađa prazna vrata. Konačni rezultat 4:1 postigao je Igor Gusak s desne strane dijagonalnim udarcem u suprotni kut.

Lukavec s 13 bodova (15 2 7 6 20:27 13) zauzima 13. mjesto na tablici, a Moslavina je s 25 bodova (15 8 1 6 28:32 25) na 5. mjestu.

4.hrvatska nogometna liga Središte – 14. kolo

NK Lukavec – HNŠK Moslavina 4:1 (2:1)

Lukavec. Igralište: ŠRC Lukavec. Gledatelja 120. Subota, 30.11.2019., 13:30 sati. Sudac: Zvonimir Matković (Zagreb). Pomoćnici: Željko Tuđa (Zabok) i Igor Havranek (Zagreb). Delegat: Dario Kušan (Zabok). Strijelci: 1:0 – Matić (7), 1:1 – Glavurdić (26), 2:1 – M. Grdenić (39), 3:1 – Sudec (67), 4:1 – Gusak (90).

NK LUKAVEC: Z. Peršin, Matić (od 55. J. Grdenić), Huzjak (od 66. Tuka) V. Borković (od 31. Kadović), M. Grdenić (cap.), Guzina (od 68. Mihanović), Vračević, Sudec (od 79. Gusak), Ivančić, Ezgeta, Krpečanec. Trener: Slaven Batavanja-Gičev.

HNŠK MOSLAVINA: Kovačić, Kovačević, Turkalj, Cerovečki (cap.), Galogaža, Barišić, Rekavić, Bača, Duvnjak (od 20. Stijepić), Slekovac, Glavurdić (od 76. Oberan). Trener: Đuro Petrinec.