FOTO Gorica se obilato revanširala Umagu za jedini poraz

08.12.2019. Velika Gorica. Premijer liga rukometaša, 11. kolo: HRK Gorica – RK Umag. Davor Čavar – 10 pogodaka. Foto: David Jolić/cityportal.hr

HRK Gorica se obilato revanširala momčadi Umaga za jedini poraz u dosad odigranih 11 kola, u utakmici u kojoj je od početka bilo jasno kako će završiti. Nakon 2:2 momčad domaćina je zahvaljujući tandemu ČavarŠafranko razbila obrambeni blok gostiju i prednost se sustavno povećavala (5:2, 11:7, 13:8, 18:13). Do odlaska na odmor gosti su se ipak nešto bolje posložili i poluvrijeme završili s tri gola zaostatka.

08.12.2019. Velika Gorica. Premijer liga rukometaša, 11. kolo: HRK Gorica – RK Umag. Tomislav Bošnjak – 11 pogodaka. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Početkom drugog poluvremena ‘domaći stroj’ imao je kraći zastoj (20:19, 21:20), na to se nadovezala i ozljeda Laljeka (nije mogao nastaviti, završio je na klupi). To je kratko trajalo i kad je ‘mašinerija za pogotke’ domaćih opet krenula gostima više nije bilo spasa, iako je njihov uvjerljivo najbolji igrač (i strijelac utakmice s 11 pogodaka) Tomislav Bošnjak sjajno odigrao cijeli susret. Kod domaćih u drugom poluvremenu u ‘glavnu figuru’ prometnuo se Paolo Kraljević, koji je od svojih 8 pogodaka u nastavku susreta postigao 6 komada.

08.12.2019. Velika Gorica. Premijer liga rukometaša, 11. kolo: HRK Gorica – RK Umag. Paolo Kraljević – 8 pogodaka. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorica je 8. pobjedom i s 18 bodova kolo prije odlaska na zimsku pauzu osigurala 1. mjesto na prvenstvenoj ljestvici odnosno lidersku poziciju. U 12. kolu, u posljednjem susretu ove godine, gostuje u Bjelovaru (14. prosinca 2019.).

Premijer liga rukometaša – 11. kolo

HRK Gorica –RK Umag 42:33 (20:17)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 150. Nedjelja, 08.12.2019., 19 sati. Suci: Dalibor Jurinović (Zadar) i Marko Mrvica (Biograd na Moru). Nadzornik: Boris Čačić (Zagreb).

HRK GORICA: Sladoljev, Purić (vratari), Ceković 3, Zrinušić, Laljek 1, Goričanec 4, Negran 1, Šalić 3, Vrbić 1, Čavar 10(4), Kraljević 8, Šafranko 6, Srna 2, Čelić, Vrdoljak 1, Gal 2. Trener: Andrija Nikolić.

RK UMAG: Lučin, Milinković, Matijević (vratari), Buvinić 3, Krupić 1, Gavran 1, Horozović, Bošnjak 11, Ružić, Majić 3, Vukotić, Glavaš 4, Maros, Gorbunovs 4, M.Sinčić 6. Trener: Goran Sinčić.

Sedmerci: Gorica 4(4), Umag 3(1). Isključenja: Gorica 10 min., Umag 4 min.

Redoslijed: 1. Gorica 18 (11 8 2 1 328:293 18), 2. Dubrava 15 (11 6 3 2 325:312 15), 3. Vinkovci 13 (11 5 3 3 313:307 13), 4. Varaždin 11 (11 5 1 5 322:297 11), …