14.12.2019. Velika Gorica. HT Premijer liga košarkaša, 12. kolo: KK Gorica – KK Split. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Košarkaši Gorice nisu se uspjeli revanširati momčadi Splita za poraz u 1. kolu, ponovo su izgubili utakmicu nakon dobrog otvaranja u prvoj četvrtini (21:16). Splićani su uzvratili vrlo agresivnom obranom, drugu četvrtinu su premoćno dobili i nakon prvog poluvremena imali prednost od 8 poena (40:48).

Nakon odmora trener domaće momčadi Sesar je rotacijama tražio i našao postavu koja je nakon 25 minuta igre rezultat dovela u ravnotežu (56:56). U tom periodu igre pogađali su Majcunić, Gospić i Kapusta, ali u drugoj polovici 3. četvrtine Split je serijom 12:4 ostvario prednost od 7 poena (60:67). Gosti su u zaključnoj dionici prednost znalački branili i čak je povećali na 10 poena (67:77).

U konačnici Gorica je serijom 13:5 uspjela stići do 80:82, ali je najbolji igrač utakmice Toni Perković svoju sjajnu igru zaključio 5. tricom i konačno prelomio rezultat za zasluženu pobjedu Splita. Gorica je statistički za nijansu bila slabija od Splita, jedino je poražavajući podatak za domaću momčad bilo promašenih 11 slobodnih bacanja (19/30), gosti su u tom segmentu bili precizniji (15/20).

Gorica je s 20 bodova (12 8 4 958:855 12) ostala na 3. mjestu, Split joj se pridružio također s 20 bodova (12 8 4 1002:936). Na prva dva mjesta na prvenstvenoj ljestvici su Cibona i Zadar, koji su dosad zabilježili 11 pobjeda i jedan poraz.

Pauzu između dva poluvremena popunio je Plesni klub Megablast, odnosno njegova velika show dance formacija i break danceri.

HT Premijer liga košarkaša 2019./2020. – 12. kolo

KK Gorica – KK Split 81:87 (21:16, 19:30, 20:19, 21:20)

Velika Gorica. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 200. Subota, 14.12.2019., 17:30 sati. Suci: Luka Kardum, Marko Mustapić i Branimir Galić.

KK GORICA: Miković 5, Vučić 9, Majcunić 13, Babić 2, Mašić 10, Papac (cap.) 2, Mazalin 13, Brzoja 8, Gospić 9, Kapusta 10. Trener: Josip Sesar.

KK SPLIT: Perković 29 (5/8 za dva, 5/8 za tri, 4/4 slobodna bacanja), Rebić 5, Kedžo (cap.) 12, Gabrić 12, Runjić, Marčinković 11, Bajo 10, Kovačević, Vrgoč 3, Morris 5. Trener: Ivica Skelin.