FOTO Desetka Igraonice Sportić i prolaz ‘taksista’ na penale

28.12.2019. Velika Gorica. 28. malonogometni turnir HVIDR-a Kup, 01. kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Malonogometni turnir 28. HVIDR-a Kup 2019./2020. započeo je danas u 14 sati u Gradskoj sportskoj dvorani. Nakon intoniranja himne Republike Hrvatske i minute šutnje za poginule hrvatske branitelje, turnir je simbolično otvorio zamjenik gradonačelnika Ervin Kolarec tako što je izveo početni udarac u prvoj utakmici.

28.12.2019. Velika Gorica. 28. malonogometni turnir HVIDR-a Kup, 01. kolo. Gorenc Transporti U-21. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmice traju 2×15 minuta, posljednje dvije minute su ‘čista igra’ (vrijeme se zaustavlja kod svakog prekida). Igra se po kup sustavu (na ispadanje), s napomenom da poražene momčadi u prvom kolu igraju u repesažu, odnosno pokušat će na ‘popravnom’ ispitu izboriti drugi krug natjecanja.

Najneizvjesnija utakmica bila je između Taxi Bračića i CB Roko 01Portala u kojoj su ‘portalovci’ poveli pogotkom I. Kosa, s dva pogotka je Marijan Grdenić okrenuo rezultat u korist ‘taksista’, izjednačio je M. Čičak iz prekida. Uspješniji u izvođenju udaraca sa 7m bili su ‘taksisti’, a ‘portalovci’ će pokušati u repesažu proći u drugo kolo.

Marin Promet je protiv Igraonice Sportić došao u vodstvo i onda doživio katastrofu 2:10?! Sedlaček je bio strijelac 4 pogotka, Humeljak i Roginić po dva puta su pogađali mrežu suparnika, a po jednom Smolković i Šroler.

Sudili su Danijel Rožić i Nikola Meić (prve 4 utakmice), a drugu polovicu rasporeda odradili su Željko Dolibašić i Ivan Marinčević. Turnir se nastavlja sutra u 16 sati.

28.HVIDR-a Kup 2019./2020. – 01. kolo
Subota, 28.12.2019.

Rezultati  Mexpo AŠ Galek – Casa Nostra Podbrežnica 1:3, Gorenc Transporti U-21 – Pepsi Oporovec 2:0, Pizzeria Viva – Bekament d.o.o. 4:0, Taxi Bračić – CB Roko 01Portal 2:2, 5:4-7m; Marin Promet – Igraonica Sportić 2:10, CB Baltazar – CB Play 1:5, Ugostiteljski obrt Cvetnić – Euroherc Velika Gorica 0:4, Night Club Borovi – No Name 3:0 (b.b.).