FOTO Polufinale HVIDR-a kupa bez goričkih momčadi

05.01.2020. Velika Gorica. Malonogometni turnir 28. HVIDR-a kup, četvrtfinale. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Četvrtfinalne utakmice malonogometnog turnira 28. HVIDR-a Kup 2019./2020. u Gradskoj sportskoj dvorani bile su kobne za sve četiri goričke momčadi. Redom su ispadali Casa Nostra Podbrežnica, Taxi Bračić, Gorenc Transporti i CB Vuglec Matičević.

Staklo Matić je u uvodnoj fazi razbio formaciju Casa Nostre uz posve suvišne i diskutabilne sudačke odluke, postigao tri pogotka, a u drugom dijelu je Duvnjak svojim trećim pogotkom samo potvrdio evidentnu premoć nad demoraliziranim suparnikom. Marin Promet je došao u vodstvo prekrasnim pogotkom Dina Tokića, na 2:0 povisio je Cetina. U završnici je u samo dvije minute Luka Borković režirao izjednačenje. Prvo je smanjio zaostatak (27.minuta), a onda asistirao Matanoviću za poravnanje (28.minuta). Raspucavanje penala otišlo je na stranu Marin Prometa.

Gorenc Transporti realno nisu bili u prigodi da prođu dalje, ‘zubari’ su znalački iskoristili svoju tehničku prednost i uigranost. Eksploziju nezadovoljstva u redovima Gorenca izazvala je treća lopta u njihovoj mreži, smatrajući da je tome prethodila sudačka pogreška. Epilog prosvjeda bilo je isključenje Žutića i njegov demonstrativni odlazak s parketa.

CB Play je preko Hrvoja Tokića iskoristio jednu od svojih velikih prigoda u drugom dijelu i plasirao se u poluzavršnicu.

Sutra (ponedjeljak, 06. siječnja) na programu su polufinalne utakmice, egzibicijska utakmica veterana, susret za 3. mjesto i finale. Prvi polufinalni susret počinje u 16:00 sati.

Malonogometni turnir 28. HVIDR-a Kup 2019./2020., 1/4 finala

Nedjelja, 05.01.2020.   1/4 finala

Staklo Matić Max Autodijelovi – Casa Nostra Podbrežnica 4:0 (Duvnjak 3, P.Ježić), Taxi Bračić – Marin Promet 2:2 (Borković, Matanović/Tokić, Cetina) 5:6-7m, SC Flegar Splat Biomed – Gorenc Transporti 3:1 (Perković, Čurčić, Jurić/Skrbin), CB Vuglec Matičević – CB Play 0:1 (Tokić).

Ponedjeljak, 06.01.2020.     1/2 polufinale, finale

16:00 Staklo Matić Max Autodijelovi – Marin Promet, 16:45 SC Flegar Splat Biomed – CB Play; 17:30 Egzibicijska utakmica veterana; 18:15 Utakmica za 3. mjesto, 19:00 Finale.