Jelačić dugo lomio i na kraju prelomio

Favorit Jelačić bez petorice iz udarne momčadi, kapetana Matejčića, Cvek-Šekuljice, Mršića (ozlijeđeni), Štulića (morao u Pulu) i Miletića (u Austriji), lomio je solidne goste iz Novog Čiča i slomio tek u 77. minuti.

Poluprazna klupa Jelačića u Vukovini. Foto: Mato Paviša/Cityportal.hr

Ivan Smok je tada polulijevo lažnjakom izbacio iz igre dvojicu čuvara, utrčao malo u sredinu i pogodio bliži kut za 1:0. Eventualne dvojbe oko konačnog rezultata otklonio je Antoni Prizmić minijaturom u kaznenom prostoru dinamovaca i efektnim pogotkom za konačnih 2:0.

Igrač utakmice Ivan Smok razigrava i zabija. Foto: Mato Paviša/Cityportal.hr

Mlada momčad Dinama u prvih 45 minuta radila je mnogo problema momčadi trenera Stivena Žitnika. Barem u fazi obrane. Prema naprijed dečki iz Čiča su nešto pokušavali ali bez ozbiljnije prigode. Ono što je i mirisalo na nekakvu opasnost, vratar Jelačića Davor Sakač suvereno je prekidao dominacijom u vlastitom kaznenom prostoru. U 2. kolu Jelačić ide na Bunu koja je u Pokupskom svladala Kupu 2:1. Kompletni rezultati 1. kola: Mladost Obrezina-Vatrogasac 2:0, Jelačić-Dinamo Hidrel 2:0, Meštrica-Turopolje 5:0, Kupa-Buna 1:2, KLas-Lomnica 0:1, Posavec-Mraclin 0:3. Osim Kup utakmica, igrane su i pripremne za prvenstvo. Tako je petoligaš Polet u Buševcu na svom Zvrniku 4-2 svladao četvrtoligaša Gradiće. Mato Paviša

JELAČIĆ 2
DINAMO HIDREL 0

VUKOVINA Igralište Jelačića. Igrano 23. veljače od 15 sati. Gledatelja 50. Sudac: Meić (Donje Podotočje) 6. Pomoćnici: Vitez (Kobilić) i Mrkoci (Mraclin).

STRIJELCI: 1:0-Smok (77), 2:0-Prizmić (90).

JELAČIĆ: Sakač 6,5, Prizmić 6,5, Ivanjko 6, Sabljak 6,5, Godinić 6, Jambrešić 7, Nikić 6,5, Gmižić 6 (od 86. Orešković-), Relota 6 (od 72. Jambrečina-) Smok 7, Rus 6 (od 46. Smolković 6,5). Trener: Stiven Žitnik 7

DINAMO HIDREL: Zagorac 6, Hrkovac 6 (od 86. Hozjan), Čurla 6, Panić 6,5, Balenović 6. Jakovljević 6,5, Slivak 6, Đuksi 6, Hladni 6 (od 72. Sudar-), Zorić 6, Blažević 6 (od 69. Španiček-). Trener: Mario Kajinić 6

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Smok