FOTO Turopoljac preskočio Mladost u 2. poluvremenu

01.03.2020. Kuče. Kup Grada Velike Gorice – 02. kolo: NK Turopoljac – NK Mladost (Obrezina). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Turopoljac je u 2. kolu Kupa Grada Velike Gorice boljom i efikasnijom igrom u drugom poluvremenu zabilježio pobjedu protiv Mladosti i plasirao se u daljnje natjecanje. Gosti iz Obrezine ušli su u susret vrlo ozbiljno i protiv ‘pospanog’ domaćina došli u vodstvo već u 2. minuti. Akciju je inicirao Martinić, njegov ubačaj s desne strane izazvao je gužvu pred vratima Zagorca i Pejak je iz blizine zatresao mrežu za 0:1.

Mladost je u 9. i 14. minuti bila blizu povećanja vodstva, ali Martinićev udarac s desetak metara obranio je Zagorac, a drugi udarac istog igrača iz vrlo povoljne prilike zamalo je bio neprecizan. Domaći su tek sredinom prvog dijela ozbiljnije zaprijetili preko Furića iz slobodnog udarca. Gosti propuštaju realizirati veliku šansu u 26. minuti preko Smajića, a onda slijedi kazna za brojne promašaje. Dugu dijagonalnu loptu u 39. minuti Šestok je s lijeve strane elegantno lobom prebacio istrčalog Tomića i lopta je završila u maloj mrežici na suprotnoj strani za izjednačenje 1:1.

Momčad domaćina dolazi u vodstvo u 55. minuti tako što je mladi Čaić odličnu akciju Šestoka i Milatovića efektno okončao pogađajući prizemnim udarcem s desne strane u suprotni kut – 2:1. U 59. minuti Pejak nije iskoristio zicer za izjednačenje. Šestok i Milatović su u 75. minuti tehničkim bravurama ‘provozali’ gostujuću obranu i Milatović je na dodavanje Šestoka pogodio prazna vrata za 3:1.

U završnici je Pejak smanjio na 3:2, a pričuvni vratar domaćih Kovačić je u posljednjoj minuti imao svoj show, kao napadač iskoristio je situaciju ‘jedan na jedan’, prešao vratara Bedjića i zakucao loptu u mrežu za konačnih 4:2!

Kup Grada Velika Gorica 2020. – 02. kolo

NK TUROPOLJAC – NK MLADOST (Obrezina) 4:2 (1:1)

Kuče. Igralište Turopoljca. Gledatelja 70. Nedjelja, 01.03.2020., 15 sati. Sudac: Mateo Radić (Velika Gorica). Pomoćnici: Jurica Huzjak (Zagreb) i Ivica Malkoč (Velika Gorica). Delegat: Darko Blažinčić (Velika Gorica). Strijelci: 0:1 – Pejak (2), 1:1 – Šestok (39), 2:1 – Čaić (55), 3:1 – Milatović (75), 3:2 – Pejak (89), 4:2 – Kovačić (90).

TUROPOLJAC: I. Zagorac, Halilić (od 60. Cavrić), Dejanović, Matasić, Šestok Furić, Milatović, Čaić (od 87. Kovačić), Bušić (od 90. Rak), Fabijančić (od 88. Markulin), Sesar (od 78. Šutalo). Trener: Vlado Horvat.

MLADOST: Tomić (od 87. Bedjić), Martinić, Jelić, Perić, M. Tadić (cap.), J. Tadić (od 60. Šimić), Smajić, Periša (od 60. Sejfović), Zrnčić, Pejak, Šorša. Trener-igrač: Josip Tadić.