Liga više u derbiju! Kurilovcu novi bodovi, ali moglo je završiti i drukčije…

Ne pamtimo u 3. HNL kvalitetnijeg suparnika u Kurilovcu. Bolje od Gaja ranije nije igrao ni Vinogradar, iako već duže vrijeme caruje ligom. Derbi kola bio je na drugoligaškoj razini. Kvalitetom, ritmom, motivacijom, taktičkim nadigravanjem, neizvjesnošću. Kurilovec je zasluženo dobio, ali moglo je i drugačije završiti, jer dečki iz Zagorja pokazali su da itekako znaju igrati pravi nogomet.

Prigoda je bilo obostrano u izobilju, a potrajalo bi sve ih nabrajati. Kurilovec je poveo 1-0 u 49. minuti, nakon ubačaja Šarića i asistencije Karabatića za strijelca izbliza Luku Sedlačeka. Gosti su tražili zaleđe, ali željeno nisu dobili. U 56. minuti najprije nije suđen prekršaj za Kurilovec, a u nastavku akcije gostiju, u srcu kaznenog prostora domaćih, srušen je napadač Gaja. Međutim, opet se Jelena Kumer nije oglasila na zaprepaštenje Zagoraca.

Ipak, u 72. minuti zasluženih 1-1. Haramustek je slijeva centrirao, Iskrić glavom produžio još više desno, a Dino Postonjski pogodio. Do kraja obostrano rulet igra i nevjerojatan pogodak lukavog Juraj Spudića. Na visokoj lopti bili su stoper i vratar Gaja, a Spudić im je uspio pospremiti loptu na željeno mjesto, za još jedno veliko slavlje Kurilovčana.

KURILOVEC – GAJ MAČE 2-1
VELIKA GORICA SRC Udarnik. Gledatelja 150. Sutkinja: Jelena Kumer (Breganica) 5. Pomoćnice: Maja Petravić i Ivona Pejić (obje iz Zagreba).
STRIJELCI: 1-0 Sedlaček (49), 1-1 Postonjski (72), 2-1 Spudić (81)
KURILOVEC: Debijađi 7, T. Grdenić 7, Karabatić 7, Čunčić 7, Šarić 7, Matoš 7, Marinić, M. Muhar 7.5, Spudić 7.5 (od 84. Čurek -), Sedlaček 7 (od 62. Tramontana 7), Humeljak 7 (od 90. Rajić -). Trener Perica Vidak 7.5
GAJ MAČE: Bobinec 7, Postonjski 7, Sambol 7, Kaltak 7, Krpanec 6.5 (od 87. Kipa -), Kreber 6,5 (od 84. Benčić -), Brlečić 7, Strabić 7, Cvrtila 7, Haramustek 7, Iskrić 6.5 (od 84. Posarić -). Trener Zoran Vukelić 7
IGRAČ UTAKMICE: Marko Muhar