FOTO Gorica i treći put pobijedila Rijeku

[]

06.04.2019. Velika Gorica. HT Prva liga, sezona 2018./2019., 28. kolo: HNK Gorica – HNK Rijeka. Foto: David Jolić/cityportal.hr

HNK Gorica je u svojoj premijernoj prvoligaškoj sezoni 2018./2019. uspjela pobijediti sve suparnike (izuzetak je Dinamo), bar jedanput, a Rijeku je pobijedila tri puta! Gorica je izgubila prvu utakmicu (0:2) u Rijeci u 1. kolu (28.07.2018.), uzvratila je pobjedom 2:1 (Zwolinski, Atiemwen) na domaćem terenu u 10. kolu (06.10.2018.). Ovaj poraz izazvao je u riječkom prvoligašu pravi potres – odstupio je trener Matjaž Kek, koji je na toj poziciji bio više od 5 godina.

Gorica je na gostovanju u 19. kolu (03.02.2019.) s 3:1 (Zwolinski-11m, Lovrić, Maloča) drugi put svladala Rijeku, ovaj put s trenerom Igorom Bišćanom, koji je naslijedio Keka. Četvrti susret ova dva suparnika u prošlom prvenstvu odigran je pod rasvjetom u Velikoj Gorici i Gorica je pobijedila s 1:0, na današnji dan prije godinu dana.

Minimalno, slatko i zasluženo

Gorica je u prvom poluvremenu bila bolja, imala nekoliko zrelih prigoda, ali nije uspjela poentirati. Najveća šansa je bila u 39. minuti kada je Lovrić iz slobodnog udarca s dvadesetak metara uzdrmao vratnicu, a Suk nije odbijanac pospremio u mrežu.

Početkom drugog poluvremena  u 48. minuti Lovrić je uspio pobjeći svojim čuvarima i poslati projektil koji je bio neuhvatljiv za vratara Slugu, mreža se zatresla – 1:0! Rijeka se polako oslobodila pritiska domaćih i pokušala je nešto konkretnije uraditi, ali obrana domaćih odlično je funkcionirala, odnosno vratar Kahlina je bio nesavladiv. Lovrić je u 85. minuti propustio realizirati zicer za potvrdu pobjede, ali Gorica je ipak na kraju zasluženo slavila. Slavlje je bilo euforično, igrači domaće momčadi bacili su svoje dresove razdraganim navijačima!

HT Prva liga 2018./2019., 28. kolo

HNK Gorica – HNK Rijeka 1:0 (0:0)

Velika Gorica. Gradski stadion. Gledatelja 1.677. Subota, 06.04.2019., 19 sati. Sudac: Ivan Vučković. Pomoćnici: Ivica Modrić i Luka Pušić. Četvrti sudac: Ante Čuljak (svi Zagreb). Delegat: Ante Vučemilović (Osijek). Strijelac: 1:0 – Lovrić (48).

GORICA: Kahlina, Oboabona, Čagalj (cap.), Maslowski (od 64. Mathieu), Suk, Dvorneković (od od 78. Maloča), Čabraja, Mtchedlishvili, Marina, Lovrić (od 89. Jovičić), Ndiaye. Trener: Sergej Jakirović.

RIJEKA: Sluga, Mamić, Lepinjica (od 85. Smolčić), Kvržić (cap.), Halilović, Župarić, Murić, Puljić, Bušnja (od 71. Čolak), Pavičić, Escoval. Trener: Igor Bišćan.