FOTO HNK Gorica – vrlo dobar nogomet za početak

[]

16.05.2020. Velika Gorica. HNK Gorica – interna trening utakmica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Gorički prvoligaš je četvrti pripremni tjedan završio internom utakmicom (2×25 minuta) sa trenutno raspoloživim igračkim kadrom. Trener Valdas Dambrauskas sa svojim pomoćnikom Sašom Sabljakom odredio je dvije momčadi, koje su bile otprilike podjednako izbalansirane.

Nakon tridesetminutnog zagrijavanja na pomoćnom terenu, igrači su se preselili na glavni teren gdje su, uz suđenje Ivana Antunovića i njegovih pomoćnika, prezentirali vrlo dobar nogomet. Početak je već naznačio da su igrači u crvenim dresovima rastrčaniji i dominirali su u sredini terena. Hamad, Suk i Gadže bili su češće u posjedu lopte, inicirali su akcije po bokovima i u dvije minute su svoju premoć realizirali s dva pogotka.

Prvo je Mudrinski u 8. minuti nakon poduže akcije više igrača ubačaj Čabraje sigurno proslijedio u donji kut za 1:0. Drugom pogotku prethodila je akcija kroz sredinu i preko desnog boka, ubačaj Suka na drugoj vratnici dočekao je Šroler i zakucao loptu u suprotni kut za 2:0. Suk je u 15. minuti propustio realizirati veliku šansu za tri pogotka razlike.

U prvoj minuti nastavka igrači u crnim dresovima pogotkom Periše smanjili su na 2:1 i nekoliko početnih minuta diktirali su zbivanja na terenu. ‘Crveni’ su se ipak probudili i u 40. minuti Gadže je udarcem glavom gađao suprotni kut za odličnu intervenciju Išeka. Pogrešku ‘crnih’ u šesnaestercu iskoristio je Dvorneković i prizemnim udarcem u 45. minuti postavio konačni rezultat.

Za utakmicu nisu bili spremni rekonvalescenti: Lovrić, Čanađija, Jovičić, Maloča i Špikić.

HNK Gorica – Interna trening utakmica (2×25 min.)

Velika Gorica. Gradski stadion, glavni teren. Sudac: Ivan Antunović. Strijelci: 1:0 – Mudrinski (8), 2:0 – Šroler (10), 2:1 – Periša (26), 3:1 – Dvorneković (45).

HNK Gorica (crveni), 4-2-3-1: Kahlina – Musa, Čelić, Moro, Čabraja – Suk, Gadže – Dvorneković, Hamad, Šroler – Mudrinski (Bakula). Trener: -.

HNK Gorica (crni), 4-2-3-1: Čović (Išek) – Spudić, Steenvoorden, Krizmanić, Kovačić – Babec, Kalik – Periša, Maslowski, Golubickas – Ndiaye. Trener: -.