FOTO Malonogometni praznik u Buševcu. Prvak poražen, uspješan start Vukovine, Buševca i Kosnice

[]

13.06.2020. Buševec. 06. Malonogometna liga Turopolja i Posavine – 01. kolo. MNK Vukovina. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Malonogometna liga Turopolja i Posavine, njeno šesto izdanje, sjajno je otvorena odličnim utakmicama po pravom ljetnom vremenu i na super uređenom igralištu. Posjeta je bila iznad svih očekivanja, a novak u Ligi Buševec opravdao je reputaciju odličnog domaćina.

13.06.2020. Buševec. 06. Malonogometna liga Turopolja i Posavine – 01. kolo. MNK Buševec. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Natjecanje je otvoreno kvalifikacijskom utakmicom u kojoj je Vukovina bez naprezanja pobijedila Šćitarjevo koje je nastupilo sa samo 6 igrača. Buševec je zahvaljujući raspoloženom Ivanu Zagorcu (hattrick u drugom poluvremenu) glatko svladao Poljanu Čičku.

13.06.2020. Buševec. 06. Malonogometna liga Turopolja i Posavine – 01. kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Prvo iznenađenje dana kreiralo je Novo Čiče pobjedom protiv višestrukog prvaka Kuča, a u prvih 15 minuta vrata Novog Čiča odlično je čuvao Franjo Jergovski. Prekretnica je bila obrana Brune Filipovića koji je u 20. minuti zadržao kazneni udarac sa 7m Igora Hajduka, ostao je na vratima do kraja susreta i zaslužene pobjede.

13.06.2020. Buševec. 06. Malonogometna liga Turopolja i Posavine – 01. kolo. MNK Drnek. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Drnek je pogotkom Josipa Breščakovića u posljednjim sekundama susreta napravio drugo iznenađenje dana pobijedivši Mraclin, trećeplasiranu momčad u prošlogodišnjoj Ligi. Veleševec je kontra Turopolja izdržao prvo poluvrijeme bez primljenog pogotka, ali je u prvih 6 minuta drugog dijela napravio 6 prekršaja i prva dva pogotka primio je iz kaznenih udaraca sa 9m.

13.06.2020. Buševec. 06. Malonogometna liga Turopolja i Posavine – 01. kolo. MNK Turopolje. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kosnica je predvođena Sinišom Ferenčakom, kojem su asistirali Bubalo, Martinić i iskusni Bogović, u svom premijernom nastupu u ovoj Ligi bila uvjerljiva i zasluženo je pobijedila Bukevje, za koje je Augustinović kazneni udarac s 9m zapucao visoko iznad vrata.

13.06.2020. Buševec. 06. Malonogometna liga Turopolja i Posavine – 01. kolo. MNK Kosnica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vukovina je nakon kvalifikacija istim rezultatom bila bolja i od Lazine Čičke. U posljednjoj utakmici dana Jagodno i Gornje Podotočje priredili su brojnim posjetiteljima pravu golijadu u kojoj je mlada ekipa Podotočja imala stalno vodstvo (Jagodno je poravnavalo na 1:1 i 2:2). Presudno za njihovu pobjedu bio je dolazak Ćosića u drugom poluvremenu koji je efektnim pogotkom donio svojoj momčadi treće vodstvo i organizacijom igre podigao razliku na dva pogotka dovoljnu za konačni uspjeh.

6.Malonogometna liga Turopolja i Posavine 2020.

Rezultati 01. kola (Buševec, 13.06.2020., 14:45 – 20:00 sati)): Buševec – Poljana Čička 5:1 (Zagorac 3, Sučić, Babić / Avramović), Novo Čiče – Kuče 2:1 (Krlić, Risonjić / Šutalo), Drnek – Mraclin 1:0 (J.Breščaković), Veleševec – Turopolje 0:4 (Šejić-9m, Anđelić-9m, Cota, Mihanović), Bukevje – Kosnica 1:3 (Šestok / Bubalo, Bogović, Martinić), Lazina Čička – Vukovina 0:3 (Matković, Nikić, Matić), Jagodno –Gornje Podotočje 3:4 (P.Sudar, Jakovljević, Rus / F.Milatović, Harambašić, Ćosić, Gmižić).

Kvalifikacije za Ligu: Vukovina – Šćitarjevo 3:0 (Križanić, Bartolec, Orešković).