FOTO Veterani Mladosti pobjednici Kupa Zagrebačke županije

[]

24.06.2020. Velika Gorica, Obrezina. Finale Kupa Zagrebačke županije za veteranske nogometne momčadi. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Veteranski nogometni klub Mladost-Obrezina pobjednik je Kupa Zagrebačke županije za nogometne veteranske momčadi! Mladost je danas na igralištu u Obrezini u regularnih 80 minuta (2×40) odigrala 1:1 protiv momčadi Jaske i boljim izvođenjem jedanaesteraca rezultatom 5:3 upisala još jedan u nizu velikih uspjeha u konkurenciji veteranskih momčadi.

Utakmica je bila vrlo dobra, gosti su došli u vodstvo preko Vlašića u 48. minuti nakon velike pogreške domaće obrane. Nakon toga domaći su se malo ”pogubili”, a drugi pogodak gostiju spriječila je vratnica kada je Šelebaj s dvadesetak metara uputio silovit udarac. Igrači Jaske prosvjedovali su u jednoj situaciji tražeći kazneni udarac zbog igranja rukom nekog od domaćih igrača, sudac je samo odmahnuo rukom.

Mladost je u završnici propustila realizirati dva zicera, Bogović je neometan lobom prebacio vrata, a Orešković je promašio takav zicer da je Doc Zagorac skoro ‘opal u nesvjest’! Ipak, u posljednjoj minuti Orešković je poentirao iz gužve za zasluženo izjednačenje. U izvođenju udaraca s 11m gosti su prvi udarac prebacili preko vrata, a treći je vratar Kotarski obranio. Za domaće su jedanaesterce realizirali: Ferenček, Kadabec, Trupčević i Pavličić.

Pehare je finalistima uručio Mato Čičak, predsjednik Skupštine Zagrebačke županije. Ceremonijalu dodjele nazočni su bili predsjednik NSVG-a Željko Mihalj, tajnik NSVG-a Stjepan Petrac i voditelj veteranske lige NSVG-a Zlatko Petrac.

Druženje je nastavljeno uz bogati domjenak, koji su pripremili i servirali članovi VNK i NK Mladost-Obrezina.

Finale Kupa Zagrebačke županije za nogometne momčadi veterana

VNK Mladost – VNK Jaska 1:1, 5:3 – 11m

Obrezina. Igralište ŠRC Mladost. Gledatelja 100. Srijeda, 24.06.2020., 18 sati. Sudac: Zlatko Ilčić. Pomoćnici: Mario Stanić i Jurica Šarić (svi Dugo Selo). Delegat: Zlatko Petrac (Mala Buna). Strijelci: 0:1 – Vlašić (48), 1:1 – Orešković (80).

VNK Mladost: Kotarski, Pršo, Trupčević, Posavec, Polančec, Kadabec, Plepelić, Krpačić, Ferenček, Orešković, Bogović (još su igrali: Vučilovski, Pavličić, Matejaš, Kunić, Bekavac, Herceg). Voditelji: Dubravko Šorša i dr. Stjepan Zagorac.

VNK Jaska: Jurić, Kopić, Falica, Lafter, Bobanović, Cipovec, Jalšovec, Šoić, Šelebaj, Čunko, Vlašić (još su igrali: Mesić, Sablić, Trumpetić, Golešić, Obradović, Krga). Voditelji: Mario Mesić i Nino Sablić.