FOTO Velika Buna i dalje u vodstvu. Donji Hruševec ”razorio” Novo Brdo

[]

25.07.2020. Markuševec Turopoljski. 17. malonogometna liga Vukomeričke gorice (Breška liga) – 10. kolo. MNK Velika Buna. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmicama 10. kola 17. malonogometna liga Vukomeričke gorice (kraće: Breška liga) apsolvirala je dvije trećine natjecanja. U posljednjih pet kola kao vodeća momčad ulazi Velika Buna, koja ima prednost od dva boda prednosti ispred Donjeg Hruševca, tri boda više od Kravarskog i četiri boda više od Gornje Opatije. Sve ove momčadi su u igri za naslov pobjednika Lige, dok je Dubranec jučerašnjim remijem protiv Opatije najvjerojatnije ispao iz utrke za konačnog pobjednika.

25.07.2020. Markuševec Turopoljski. 17. malonogometna liga Vukomeričke gorice (Breška liga) – 10. kolo. MNK Donji Hruševec. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vrlo ugodno vrijeme za igru i odlično pripremljen teren dobrim dijelom zaslužni sa za izuzetno visoku efikasnost, u 8 utakmica postignuta su 43 pogotka! Četvrtina od ukupnog broja golova (11) djelo je Donjeg Hruševca čiji su strijelci u prvih pet minuta tri puta matirali vratara Novog Brda, a u dugom poluvremenu su naprosto ”razorili” suparnike. Ovu golijadu obilježio je Zvonimir Matušin s 5 pogodaka, tri je zabio Nikola Kuzmić, a dva je dodao i kadet Gabriel Gorenc.

25.07.2020. Markuševec Turopoljski. 17. malonogometna liga Vukomeričke gorice (Breška liga) – 10. kolo. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kvaliteta Lige je visoka, momčadi imaju uglavnom vrlo ozbiljan pristup natjecanju, njihovi navijači naprave odličan štimung, jer su vrlo često u ‘sudaru sa šankom’. Jučerašnji susreti odigrani su u vrlo korektnom ozračju, jedino je planula ‘iskra incidenta’ u srazu Velike Bune i Lučelnice, ali su domaći redari brzo ohladili ‘usijane glave’.

Sve u svemu, prekrasan dan u Markuševcu Turopoljskom, velika zahvala domaćinu.

17.malonogometna liga Vukomeričke gorice (Breška liga) – 10. kolo

Rezultati, 10. kolo (Markuševec, 25.07.2020.): Hotnja – Kozjača 1:4, Strezojevo – Markuševec 4:3, Lučelnica – Velika Buna 0:3, Gornja Opatija – Lijevi Štefanki 1:2, Opatija – Dubranec 2:2,  Gornji Hruševec – Šiljakovina 3:4, Pokupsko – Kravarsko 1:2, Novo Brdo – Donji Hruševec 0:11.

Redoslijed: 1. Velika Buna 26, 2. Donji Hruševec 24, 3. Kravarsko 23, 4. Gornja Opatija 22, 5. Dubranec 19, 6. Šiljakovina 16, 7. Lijevi Štefanki 16, 8. Markuševec 12, 9. Gornji Hruševec 10, 10. Opatija 10, 11. Lučelnica 10, 12. Novo Brdo 10, 13. Kozjača 8, 14. Strezojevo 8, 15. Pokupsko 6, 16. Hotnja 5.