FOTO Petarda Gradića u vrlo zanimljivoj utakmici

[]

06.08.2020. Gradići. NK Gradići – NK Ban Jelačić (Vukovina), pripremna utakmica. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Četveroligaš iz Gradića u vrlo sadržajnoj utakmici  uvjerljivo je pobijedio goste iz Vukovine, nove članove JŽNL-a. Domaćin je bolje ušao u susret, brže je kombinirao i obrana Jelačića imala je dosta problema s domaćim napadačima.

Seriju pogodaka otvorio je Župetić kada je u 19. minuti klasičnu situaciju ‘1 na 1’ sigurno realizirao pogodivši donji kut. Isti igrač je pet minuta kasnije ubačaj iz kuta u skoku glavom poslao pod gredu za 2:0. Vrlo pokretljivi Turkalj je u 29. minuti efektno okončao akciju na desnoj strani pogađajući dijagonalom suprotni kut za 3:0.

Jelačić je smanjio iz kaznenog udarca načinjenog na Smoku kojeg je Cedrick doslovce pokosio. Vratar Zagorac je okrznuo Miletićevu loptu, ali je oštar udarac zatresao mrežu. Golijadu u prvom poluvremenu završio je Hajduk iz blizine nakon udarca iz kuta i nastale gužve.

U drugom poluvremenu Jelačić je igrao brže i tečnije te je preko Memića zasluženo smanjio na 4:2. Završnica je ipak pripala domaćinu u kojoj je Abazi lijepim pogotkom zaokružio petardu u Jelačićevoj mreži, tako što je pod prekršajem u šesnaestercu ostao stabilan i onda iz mjesta rutinirano pogodio suprotni kut. Mladi sudac Patrik Deverić vodio je utakmicu bez pomoćnika vrlo dobro.

Pripremna utakmica

NK Gradići – NK Ban Jelačić (Vukovina) 5:2 (4:1)

Gradići. Igralište SRC Gradići. Gledatelja 80. Četvrtak, 06. kolovoza 2020., 18:30 sati. Sudac: Patrik Deverić. Strijelci: 1:0 – Župetić (19), 2:0 – Župetić (24), 3:0 – Turkalj (29), 3:1 – Miletić (43-11m), 4:1 – Hajduk (45), 4:2 – Memić (60), 5:2 – Abazi (77).

GRADIĆI: Zagorac, Božić, H. Krstanović, Cedrick, Budimir, Hrženjak, Turkalj, Brdek, Borovac, Hajduk, Župetić (u 2. poluvremenu još su igrali: Radoš, L. Krstanović, Abazi, Belčić). Trener: Goran Jelavić.

BAN JELAČIĆ: Marković, Pajdić, Ivanjko, Sabljić, Godinić, Rovišan, Jambrešić, Mihanović, Nikić, Miletić, Smok (u 2. poluvremenu još su igrali: Memić, Smolković, Orešković). Trener: Stiven Žitnik.