FOTO Kurilovec pobijedio Gradiće i plasirao se u polufinale

[]

14.08.2020. Gradići. Kup Grada Velike Gorice – 1/4 finale: NK Gradići – NK Kurilovec. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Prvo poluvrijeme karakterizirala je igra bez velikog rizika, obrane su bile disciplinirane te nije bilo izrazitih prigoda za pogodak. Kod gostiju dvije izgledne šanse propustili su Čurek u 8. minuti (obrana Zagorca) i Sudar u 10. minuti. Domaći su bili najbliže pogotku u 38. minuti nakon ubačaja iz prekida, spasio je paradom Debijađi.

Golijada u drugom poluvremenu otvorena je u 48. minuti pogotkom Sudara iz kaznenog udarca načinjenog na Grdeniću. Pet minuta kasnije poravnao je Hajduk, koji je odlično primio dubinsku loptu Borovca i onda s desne strane dijagonalom pogodio suprotni donji kut. Iza toga Gradići su propustili realizirati  dvije vrlo izgledne situacije.

Novo vodstvo Kurilovca bio je plod odličnog proigravanja Tominca i efektne realizacije Sedlačeka u 72. minuti. Konačna odluka pala je u 85. minuti kada je nakon pogreške zadnje linije domaćina Tominac nakon kratkog sprinta s lijeve strane zabio poluvisoko loptu u bliži kut, uz samu vratnicu. Prije toga Božić je s peterca nakon ubačaja iz kuta zamalo prebacio loptu preko vrata Kurilovca. Konačni rezultat postavio je Abazi koji je s ruba šesnaesterca pogodio donji kut.

Kup Grada Velike Gorice 2020. – 1/4 finale

NK Gradići – NK Kurilovec 2:3 (0:0)

Gradići. Igralište ŠRC Gradići. Gledatelja 100. Petak, 14.08.2020., 18 sati. Sudac: Luka Kelihar. Pomoćnici: Marko Kovač i Danijel Rožić (svi Velika Gorica). Delegat: Zlatko Petrac (Mala Buna). Strijelci: 0:1 – Sudar (48-11m), 1:1 – Hajduk (53), 1:2 – Sedlaček (72), 1:3 – Tominac (85), 2:3 – Abazi (90).

GRADIĆI: Zagorac, Krstanović, Radoš, Budimir, Vojnić (od 75. Božić), Brdek, Turkalj, Borovec (od 77. Abazi), Župetić (od 66. Pralas), Hrženjak (od 85. Belčić), Hajduk (od 77. Sukser). Trener: Goran Jelavić.

KURILOVEC: Debijađi (od 77. Buđak), Grdenić, Stiplošek (od 70. Hodak), Ćosić, Kovačić, Marinić (od 57. Sedlaček), Tominac, Tramontana (od 60. Martinović), Mandura, Čurek, Sudar (od 77. Althaller). Trener: Perica Vidak.