FOTO Ban Jelačić se plasirao u polufinale Kupa Velike Gorice

[]

16.08.2020. Vukovina. Kup Grada Velike Gorice – 1/4 finale: NK Ban Jelačić – NK Polet (Buševec). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Utakmicom između Bana Jelačića i Poleta konačno je kompletirano četvrtfinale Kupa Grada Velike Gorice 2020. godine. Momčad iz Vukovine bila je bolja većim dijelom susreta od nekompletne gostujuće momčadi iz Buševca i zasluženo se plasirala u završnicu.

Pogotci su bili prava nogometna poslastica. Vodstvo za domaću momčad u 12. minuti postigao je kapetan Nikić dalekometnim udarcem s desne strane, lopta je završila u suprotnim rašljama. Pet minuta kasnije Janječić je efektno završio akciju na lijevoj strani pogađajući bliži gornji kut za izjednačenje. Miletić je u 23. minuti pogodio vratnicu.

Sudac je u 30. minuti dosudio sa ‘zadrškom’ kazneni udarac zbog padanja Jušića, to je izazvalo prosvjedovanje domaćih igrača. Stuparić je gađao desnu stranu vratara Markovića, koji je pogodio njegovu namjeru i paradom loptu odbio u korner. Novom vodstvu za domaće prethodila je izrađena akcija, Smok se driblingom oslobodio jednog suparnika i malo iskosa s desne strane pogodio dijagonalom donji kut Bradića.

Vukovina je već na početku drugog poluvremena prelomila susret u svoju korist nakon efektnog proigravanja unutar šesnaesterca drugim pogotkom Nikića, koji je plasirao loptu u donji kut.

Kup Grada Velike Gorice 2020. – 1/4 finale

NK Ban Jelačić (Vukovina) – Polet (Buševec) 3:1 (2:1)

Vukovina. Igralište Bana Jelačića. Gledatelja 100. Nedjelja, 16. kolovoza 2020., 18 sati. Sudac: Nikola Meić (Donje Podotočje). Pomoćnici: Filip Krznarić (Zagreb) i Josip Vitez (Kobilić). Delegat: Marko Pancirov (Velika Mlaka). Strijelci: 1:0 – Nikić (12), 1:1 – Janječić (17), 2:1 – Smok (38), 3:1 – Nikić (51).

BAN JELAČIĆ: Marković, Prizmić (od 79. Rovišan), Sabljak (od 75. Ivanjko), Smolković, Čumpek (od 70. Godinić), Mihanović (od 65. Jambrešić), Nikić, Matić, Pajdić, Miletić, Smok (od 65. Memić). Trener: Stiven Žitnik.

POLET: Bradić, Baćan Janječić (od 63. Šakić), Pejak, Matušin, Sučić (od 63. Mikulić), Šestak, Jušić, Robić, Stuparić, Klafurić (od 77. Rožić). Trener: Mario Paviša.