FOTO Poraz Bana Jelačića na prvenstvenoj premijeri

[]

22.08.2020. Vukovina. Jedinstvena županijska nogometna liga – 01. kolo: NK Ban Jelačić – NK Dinamo (Jakovlje). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Premijerni povratak Bana Jelačića u JŽNL-u nije bio uspješan, hattrick Dina Konjevoda razbio je nade u uspješan start i pokazao manjkavosti momčadi iz Vukovine u obrambenom segmentu. Susret je prelomljen u korist momčadi iz Jakovlja u samo dvije minute (35. i 36.) kada je jedan od najnižih igrača na igralištu D. Konjevod nadmudrio domaće stopere i oba puta matirao vratara Markovića.

Trener Žitnik pokušao je trostrukom izmjenom početkom drugog poluvremena eventualno sanirati rezultatsku štetu, ali neuhvatljivi Konjevod bio je danas nerješiva enigma za zadnju domaću liniju i u 52. minuti zatresao je i treći put mrežu domaćina.

S(p)retnim pogotkom Rusa odnosno neodlučnom reakcijom vratara Hercigonje u 67. minuti pojavio se tračak nade da bi moglo doći do daljnje korekcije rezultata u korist Jelačića. Međutim, Smok, Miletić i ostalo društvo nisu imali konkretne ideje kako doći do još jednog pogotka i susret držati otvorenim do kraja. Soliranja nisu prolazila, izgledne situacije su olako prokockane i poraz je bio neminovan.

Jedinstvena županijska nogometna liga 2020./2021. – 01. kolo

NK Ban Jelačić (Vukovina) –NK Dinamo (Jakovlje) 1:3 (0:2)

Vukovina. Igralište Bana Jelačića. Gledatelja 100. Subota, 22. kolovoza 2020., 17:30 sati. Sudac: Stjepan Pajač (Sveti Ivan Zelina). Pomoćnici: Ivan Jakopic (Sveti Ivan Zelina) i Filip Krznarić (Zagreb). Delegat: Zoran Smrekar (Zagreb). Strijelci: 0:1 – D. Konjevod (35), 0:2 – D. Konjevod (36), 0:3 – D. Konjevod (52), 1:3 – Rus (67).

BAN JELAČIĆ: Marković, Prizmić, Matić (od 46. Ivanjko), Smolković, Čumpek (od 77. Godinić), Mihanović (od 77. Krasnić), Nikić (cap.), Pajdić (od 46. Jambrešić), Miletić, Smok, Memić (od 46. Rus). Trener: Stiven Žitnik.

NK DINAMO: Hercigonja, Petir, Špiček (od 72. A. Konjevod), Malić, Vrabec, Piškor, D. Konjevod, Škrlin Batina (cap.), Trbušić (od 72. N. Svetec), B. Svetec, Borošak. Trener: Štefek Pučić.