Zasluženo slavlje Kupe u breškom derbiju

[]

1. ŽNL istok,  1. kolo

U breškom derbiju gosti iz Pokupskog zasluženo odnose bodove iz Male Bune. Novaci u ligi, momčad Kupe već u prvom nastupu došla je do tri vrlo vrijedna boda. Nakon pola sata igre igrači trenera Miroslava Lukinića poveli su golom Josipa Brajkovića. Prethodno je domaći vratar Filip Rak branio zicer Filipu Kuzmiću, da bi Brajković rutinirano spremio odbijanac u domaću mrežu. Buna je imala veliku priliku za poravnanje u 45. minuti iz jedanaesterca kada je Antonio Mrkonjić promašio okvir gola. U nastavku dva prekrasna gola gostiju. Josip Brajković vrhunski malo iskosa sa desne strane gađa suprotan kut za 0:2. U samoj završnici utakmice iz slobodnog udarca Mihael Vranešić topovski puca u protivnički gol. Lopta je uz pomoć grede završila iza gol linije golmana Raka i konačnih 0:3.

BUNA – KUPA 0:3

MALA BUNA. Igralište Bune. Gledatelja 100.
Sudac: Ilčić (Dugo Selo). Pomoćnici: Kašnar i Geller (oba iz Sv. Ivana Zeline).

STRIJELCI: 0:1 – J. Brajković (31), 0:2 – J. Brajković (62), 0:3 – Vranešić (88).

BUNA: F. Rak, J. Rak (od 69. Đuretić), Mrkonjić, M. Rak, Kovačić (od 81. Muža), Cavrić, Đurašin, I. Rak, Huđber, Rovišan (od 56. Vajda), Šebek. TRENER: Admir Hasanović.

KUPA: Kušević, M. Petković, Kostadin, Vranešić, I. Petković, Grahovac (od 65. Šestak), Ruklić, I. Klasnić (od 86. Pirša), Šandor, Brajković, F. Kuzmić (od 73. Belečić). TRENER: Miroslav Lukinić.