FOTO Lomnica bez otpora izgubila od Stupnika

[]

26.08.2020. Donja Lomnica. Jedinstvena županijska nogometna liga – 02. kolo: NK Lomnica – NK Stupnik. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Lomnica je na startu novog prvenstva izgubila i drugu utakmicu na svom terenu, rezultatski je čak i dobro prošla. Stupnik je u prvom poluvremenu svoju dominaciju i nemoć domaće momčadi propustio materijalizirati pogotkom, a velike prigode imao je u 1, 12, 40. i 45 minuti.

Nakon odmora gosti dolaze u vodstvo u 48. minuti pogotkom Strabića koji je iz blizine pogodio mrežu i tako završio odličnu izvedenu akciju po lijevoj strani. Ubrzo iza toga (52.) Stupnik ostaje s igračem manje, isključen je vratar D. Brkić zbog rušenja suparnika izvan kaznenog prostora u prilici za pogodak. Igrač više  nije pomogao domaćinu, jer su gosti i dalje dirigirali događanja na terenu. Propustili su dvije šanse prije nego što je Čulo u 65. minuti na lijevoj strani prošao kao vihor kroz obranu domaćina i dao povratnu loptu za Perića, koji poluvisoko trese mrežu Pogledića.

Sudac Krečak u 67. minuti pokazuje crveni karton Dilberoviću zbog grube igre, a gosti iz Stupnika u 70. minuti izvode sjajnu kontru po desnoj strani koju efektno završava Jerković za vodstvo od tri razlike! Navijači i igrači iz Stupnika zajednički su proslavili uvjerljivu pobjedu i prvo mjesto na prvenstvenoj ljestvici.

Jedinstvena županijska nogometna liga 2020./2021. – 02. kolo

NK Lomnica – NK Stupnik 0:3 (0:0)

Donja Lomnica. Igralište SRC Lomnica. Gledatelja 70. Srijeda, 26.08.2020., 17:30 sati. Sudac: Tino Krečak. Pomoćnici: Danijel Rožić i Ivan Mihalj (svi Velika Gorica). Strijelci: 0:1 – Strabić (47), 0:2 – Perić (59), 0:3 – Jerković (67). Crveni karton: D. Brkić (52.min), Dilberović (63.min).

LOMNICA: Pogledić, Gršić, Dijanežević, Arbanas, Čolić, P.Posavec (od 53. D.Posavec), M.Ćurić (od 55. P.Ćurić), Dittrich (od 46. Dilberović), Bubalo, Bedeković, Grgić. Trener: Romano Župetić.

STUPNIK: D.Brkić, Roguljić, Šepac, Marijan (od 73. Bogović), Šporčić, Perić (od 73. Patljak), Perković (od 53. Madžar), Strabić (od 60. Jerković), Nemanić (od 46. Čulo), Adžemović, K.Brkić. Trener: Siniša Roguljić.