Sisački lađari potukli konkurenciju u utrci kupskih čamaca

[]

Ova, 14. po redu, Utrka kupskih čamaca Stari Brod – Letovanić nikada nije bila masovnija. Nastupilo je 30 četveročlanih posada iz cijele Hrvatske, od Vukovara do Ploča. Ukupnu pobjedu odnijela je posada ULS 1 (Udruga lađara Sisak) ispred dviju posada lađara Stabline kraj Ploča, inače višestrukih zlatnih i srebrnih sa Maratona lađa. Za četvrtu poziciju i gotovo izjednačen ulazak kroz cilj borili su se UL Sisak 2 i posada Pajo Sisak. Među ženskim posadama također su slavile sisačke lađarice, zauzele su 1. i 2. mjesto, dok su 3. mjesto osvojile Tigrice. Među posadama hrvatskih branitelja, pobjedu je odnijela posada Udruga veterana 145. brigade iz Zagreba, 2. mjesto osvojila je UDVDR klub “Vrbina” Sisak, a 3. mjesto Udruga veterana 145. brigade 2. Nastupili su još zagrebački lađari, ekipe iz Vukovara, Bjelovara (muške i ženske posade), 5 postrojbi HV-a, Vida, Siska, Zagreba, Letovanića…

– Start sa 30 posada u Starom Brodu bio je najmasovniji do sada, ali istodobno i najatraktivniji. Dionica duga 5,5 kilometara krila je dvije velike zamke. Odmah nakon starta uslijedio je ‘pličak’ koji su spretno prošli samo neki. Druga kritična točka bio je ‘brzak’ blizu cilja, gdje je prolaz bio moguć samo na jednom mjestu. Sisački lađari, višestruki pobjednici ove utrke, pokazali su veliko umijeće i iskustvo te zasluženo pobijedili – kažu organizatori.

Inače, pobjednici su osvojili novi čamac “šiklja 585” te auto prikolicu.