FOTO Treća pobjeda Kupe i vodeća pozicija

[]

06.09.2020. Mraclin. Prva županijska nogometna liga skupina Istok – 03. kolo: NK Kupa – NK Ostrna. Foto: David Jolić/cityportal.hr

Kupa je u 1.ŽNL-i skupina Istok zabilježila i treću pobjedu u novom prvenstvu, kao ‘domaćin’ u Mraclinu, na igralištu Stara Graba. U prvih 13 minuta momčad trenera Lukinića nije iskoristila dva zicera za vodstvo. Šandor je u 9. minuti neometan prebacio iz blizine prazna vrata, a gosti su sačuvali mrežu u 13. minuti izbacujući s gol linije loptu koju je kapetan Brajković lagano plasirao. Neposredno pred odlazak na odmor raspoloženi Dario Vranešić je s lijeve strane prizemnim dijagonalnim udarcem poslao loptu u suprotnu malu mrežicu za 1:0.

U drugom poluvremenu Ostrna je tražila svoju šansu za poravnanje, ali obrana Kupe predvođena Ivicom Petkovićem otklonila je sve prijetnje da bi u 58. minuti imala i sreću da nije došlo do izjednačenja. Minutu kasnije akcija na drugoj strani, Ruklić se odlučuje na udarac s 25m, lopta vara neopreznog vratara i završava u mreži – 2:0! Do kraja susreta momčad iz Pokupskog propustila je nekoliko vrlo izglednih prigoda i za uvjerljiviju pobjedu.

Igrače je tijekom cijelog susreta bodrila njihova navijačka skupina ”Kupa Boys”, a po završetku su navijači i igrači zajedno proslavili novu pobjedu bez primljenog pogotka.

Kupa je nakon tri kola na vodećoj poziciji, ima maksimalnih 9 bodova i gol razliku 6:0, a Ostrna je s tri boda i gol razlikom 4:9 u donjem dijelu prvenstvene ljestvice.

Prva županijska nogometna liga skupina Istok 2020./2021. – 03. kolo

NK Kupa (Pokupsko) – NK Ostrna 2:0 (1:0)

Mraclin. Igralište: Stara Graba. Gledatelja 120. Nedjelja, 06.09.2020., 17 sati. Sudac: Tomislav Tadijanović (Ivanić Grad). Pomoćnici: Krunoslav Anić i Fran De Villa (oba Križ). Delegat: Marko Pancirov (Velika Mlaka). Strijelci: 1:0 – D.Vranešić (44), 2:0 – Ruklić (59).

KUPA: Kušević, M.Petković (od 53. Sučec), Kostadin, Šestak (od 90. Srbić), M.Vranešić, I.Petković, Klasnić (od 85. Belečić), Ruklić, Šandor, Brajković (cap.), D.Vranešić (od 56. Grahovac). Trener: Miroslav Lukinić.

OSTRNA: Dominković, Kuprešak, Bumbar (od 75. Vešligaj), Lacković (od 64. Mandić), Šego, Cik (od 55. Delić), Subašić, Nestić, Jambrek (od 67. Plevnik), Tokić, Kojundžija. Trener: Mario Habeić.