FOTO Prva pobjeda Vatrogasca i prvi poraz Mladosti

[]

13.09.2020. Kobilić. Prva županijska nogometna liga skupina Istok – 04. kolo: NK Vatrogasac – NK Mladost (Obrezina). Foto: David Jolić/cityportal.hr

Vatrogasac je nakon lošeg starta i tri uzastopna poraza zabilježio prvu pobjedu, a Mladost je nakon dvije startne pobjede prvi put poražena (u 3. kolu bila je slobodna). Momčad domaćina započela je jesensku polusezonu oslabljena odlaskom standardnih igrača (Čumpek, Krasnić), Matanović je zbog ozljede izvan terena i trener Smolčić je prisiljen ”kemijati” s kadrom koji mu je na dispoziciji.

Domaći su susret rezultatski prelomili u prvom poluvremenu pogotkom Antunovića u uvodnoj fazi (5. minuta) i u završnici golom svestranog Ivkića (40. minuta). Nakon odmora trener gostiju je krenuo s dvije izmjene i naglašeno napadački s ojačanim srednjim redom, s namjerom da eventualnim pogotkom drži susret otvorenim.

Taktika nije uspjela, jer napadači gostiju nisu bili dovoljno precizni da neke od izglednih prigoda pretvore u pogotke, a dva puta je i vratar Caput vrlo dobro intervenirao. Od polovice drugog dijela domaći su propustili tri-četiri vrlo izgledne prilike za uvjerljiviju pobjedu.

Prva tri boda u novom prvenstvu zajedno su proslavili, na njihov svojstveni način, igrači domaćina i navijačka skupina Browing. Predsjednik Vatrogasca Ante Marić nije skidao osmjeh s lica otvoreno pokazujući koliko mu je zadovoljstva donijela prva pobjeda u aktualnom prvenstvu.

Prva županijska nogometna liga skupina Istok 2020./2021. – 04. kolo

NK Vatrogasac – NK Mladost (Obrezina) 2:0 (2:0)

Kobilić. Igralište Vatrogasca. Gledatelja 100. Nedjelja, 13.09.2020., 17 sati. Sudac: Luka Kelihar (Velika Gorica). Pomoćnici: Jurica Huzjak (Zagreb) i Davor Merkaš (Velika Gorica). Delegat: Željko Stepanić (Velika Gorica). Strijelci: 1:0 – Antunović (15), 2:0 – Ivkić (40).

VATROGASAC: Caput, Šošić (od 60. Matković), Čavar, Ivkić, Antunović, Muhić, Kontić (cap.), Sambol (od 61. Novosel), Barišić (od 86. Pavić), Landeka, Klarić (od 89. Vuković). Trener: Goran Smolčić.

MLADOST: Miklec, Jelić (od 67. S.Tadić), Perić, M.Tadić (cap.) (od 78. P.Periša), Ivančić, Smajić, F.Periša, Pejak, Havidić (od 46. Medvidović), Šorša, Zrnčić (od 46. J.Tadić). Trener: Josip Tadić.