Iva Mišković djeluje kao serijska pobjednica

[]

21.09.2020. Velika Gorica. Iva Mišković u Varaždinu i Adriana Rajković u Bavarskoj pobjednice prošlog vikenda. Foto: TK iTeam

Teniski klub iTeam (Velika Gorica) posljednjih tjedana slavi svoju trenutno najuspješniju igračicu. Prema saopćenju iz kluba, Iva je već treći vikend u nizu pobjednica na turnirima, prošlog vikenda pobijedila je na HTS-ovom turniru ”OP TK Varaždin 1811, U-16”. Bila je najbolja u pojedinačnoj konkurenciji i u natjecanju parova.

21.09.2020. Velika Gorica. Iva Mišković i Stela Knez u Varaždinu i Adriana Rajković u Bavarskoj pobjednice prošlog vikenda. Foto: TK iTeam

Iva i Stela Knez (SPT) pobijedile su par Vini Cecelja (VŽD), Ena Poljan (VAR) u tri seta – 3:6, 6:0, 10:4. U pojedinačnoj konkurenciji igralo je 20 igračica, s napomenom da je velikogorička gimnazijalka bila označena kao glavna favoritkinja. U finalnom meču protiv Ene Poljan u prvom setu Iva nije izgledala najbolje i set je osvojila suparnica (2:6). Međutim, u drugom setu Iva igra kao preporođena i poravnava rezultat bez izgubljenog gema (6:0). Treći set je bio dramatičan zbog izmjena u vodstvu i odluka je u korist Ive pala u tie breaku – 7:6 (8)!

Iz kluba poručuju kako Ivu prate na turnirima roditelji, a ljubav prema tenisu prenio joj je otac, koji se ponekad ”usudi” suprotstaviti kćerci na teniskom terenu. Mlada tenisačica redovito trenira, uspješno usklađuje školske i sportske obveze, a rezultati to zorno pokazuju.

Klub iTeam se sjetio i pohvalio svoju nekadašnju članicu Velikogoričanku Adrianu Rajković (1996.). Tenis ju je odveo na sveučilište u Ameriku (Kansas State University Athletics) koje je i završila, a sada živi i radi u Njemačkoj. Kada dođe u Goricu onda i trenira u svom nekadašnjem klubu. Ovog vikenda pobijedila je na turniru ”Deutsche Prize Money Tennis Turnir” Anju Wildgruber (2002.) (trenutno 829. mjesto na WTA ljestvici ) u tri seta – 0:6, 6:2, 6:4. Tek toliko da se zna, tko je ponikao u TK iTeam.